Czwartek, 29 Lipca 2010 Imieniny: Marta, Olaf, Flora Zaloguj siê | RSS


NaszeMiasto.pl >> Ruda ¦l±ska >> Dzieciaki pilnie sprz±ta³y

Dzieciaki pilnie sprz±ta³y

Polska Dziennik Zachodni marcin kasprzyk

2003-10-01 09:38:00 , Aktualizacja 2004-12-18 17:56:18

Domy i piwnice zosta³y dok³adnie wyczyszczone ze starych kartonów i gazet. Z okolic szkó³ i ulic zniknê³y papierki, plastikowe butelki (tzw. pety) oraz puszki po napojach.
Domy i piwnice zosta³y dok³adnie wyczyszczone ze starych kartonów i gazet. Z okolic szkó³ i ulic zniknê³y papierki, plastikowe butelki (tzw. pety) oraz puszki po napojach. Uczniowie o¶miu szkó³ podstawowych oraz czterech gimnazjów z terenu gminy Gorzyce jak co roku brali udzia³ w akcjach zbierania makulatury oraz sprz±tania ¶wiata. Podsumowanie ekologicznych dzia³añ odby³o siê wczoraj w muszli koncertowej czy¿owickiego Domu Kultury. Jak podliczono, dzieciom uda³o siê zebraæ w tym roku a¿ dwadzie¶cia ton makulatury oraz dwana¶cie metrów sze¶ciennych ¶mieci.
W zabawie wziê³o udzia³ oko³o piêciuset
dzieci z terenu gminy. O dobr± atmosferê dba³ zespó³ Poziom 600, który ju¿ od lat anga¿uje siê w akcjê sprz±tania ¶wiata. Muzycy maj± nawet w swoim repertuarze piosenki o tej tematyce. Lider grupy Piotr Cybu³ka przypomina³ dzieciom, jak nale¿y postêpowaæ z odpadami, jak je segregowaæ. - Pety koniecznie trzeba zgniataæ przed wrzuceniem ich do plastikowego worka - t³umaczy³ pan Piotr. Egzamin z zasad segregacji ¶mieci musia³a równie¿ zdaæ Krystyna Durczok, wójt Gorzyc.
Najlepsze rezultaty w zbieraniu makulatury osi±gnêli uczniowie klasy szóstej Szko³y Podstawowej w Bluszczowie.

Mimo i¿ jest w niej zaledwie trzynastu uczniów, ka¿dy z nich zebra³ ponad 100 kilogramów zbêdnego papieru. - Zaczêli¶my od pozbierania wszystkich niepotrzebnych gazet i kartonów w naszych domach - mówi Judyna Kaczmarek ze zwyciêskiej klasy. - Potem szukali¶my makulatury w innych miejscach, sklepach i zak³adach. Du¿o kartonów da³ nam tata jednego z naszych kolegów - dodaje Joasia Smyczek.


Najlepsza klasa otrzyma³a nagrodê pieniê¿n±. - Do³o¿ymy te pieni±dze do wycieczki, na któr± pojedziemy - powiedzia³a Hanna Bugla, która organizowa³a akcjê w bluszczowskiej podstawówce. Je¶li chodzi o ranking szkó³, to najwiêcej makulatury zebrali uczniowie Gimnazjum w Czy¿owicach. Uzbierali w sumie ponad trzy tony gazet i kartonów.

Sonda¿

Wybierz najlepsz± inwestycjê dofinansowan± ze ¶rodków unijnych w Rudzie ¦l±skiej

Komentuj na forum

ZOBACZ KONIECZNIE

przewiñ w lewo przewiñ w prawo