Spółka Park Wodny podała datę otwarcia Aquadromu. Rudzki park wodny zostanie otwarty w najbliższą sobotę, 8 grudnia

Na ten moment czekaliśmy od kilku miesięcy. Przed chwilą spółka Park Wodny poinformowała, że Aquadrom w Rudzie Śląskiej-Halembie zostanie otwarty 8 grudnia o godz. 12.

W Aquadromie wydzielono trzy główne strefy - rekreacji, sportu i saunarium.

Strefa Rekreacji to m.in. zjeżdżalnia Wirek, rwąca rzeka o nazwie Pętla Chebzie, czy Bajtel Zatoka. Strefa Sportu to m.in. basen sportowy i basen z ruchomym dnem

- Zaskoczymy wieloma rozwiązaniami. Jednym z naszych hitów będzie interaktywna zjeżdżalnia - twierdzi Łukasz Jurkiewicz ze spółki Park Wodny. - Zapewni ona znacznie większe emocje niż "tylko" zjazd z kilkudziesięciu metrów.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć: - jutro w Aquadromie odbędą się ostatnie testy przed otwarciem.

Natomiast w czwartek, 6 grudnia w Aquadromie odbędzie się konferencja prasowa, podczas której zostaną podane szczegóły dotyczące otwarcia obiektu.

Cennik

Od poniedziałku do piątek bilety będą kosztowały do 13 zł za godz. (w zależności od godzin), natomiast za cały dzień pobytu w Aquadromie zapłacimy 30 zł.

Natomiast w weekendy koszt jednej godziny w Aquadromie będzie wynosił 20 zł, za 2 godziny zapłacimy 30 zł, a za 3 godziny - 40 zł.

W sobotę i niedzielę bilet całodniowy wyniesie nas 50 zł. Przygotowano również promocje dla poszczególnych grup osób.

Powyższy cennik dotyczy wstępu do Strefy Rekreacji i Sportu. Natomiast, jeżeli chodzi o saunarium to od poniedziałku do piątku wstęp będzie kosztował od 25 zł za godzinę do 45 zł za trzy godziny, zaś za bilety całodniowy zapłacimy 50 zł.

W weekendy cena biletów do Strefy Saunarium będą zaczynały się od 30 zł.

Historia budowy Aquadromu w pigułce

WRZESIEŃ 2009

Marzenia o centrum basenowym w dolinie Kłodnicy miały się skończyć, zanim cokolwiek się zaczęło. Forsujące jego budowę od lat władze Rudy Śląskiej wycofały się z projektu. Powód? Potencjalni wykonawcy zażądali 40 milionów złotych więcej niż była skłonna wyłożyć powołana do przeprowadzenia inwestycji spółka. Do spłaty pozostało jednak blisko 120 milionów złotych - tyle bowiem wynosi wartość zaciągniętej na ten cel pożyczki.

STYCZEŃ 2010

Do 15 stycznia udziałowcy spółki Park Wodny w Rudzie Śląskiej, czyli przedstawiciele gminy i prywatnej firmy Miastoprojekt Wrocław, mieli czas, żeby dojść do porozumienia. W przeciwnym razie bank, który udzielił kredytu na budowę aquaparku w Dolinie Kłodnicy zamierzał wypowiedzieć umowę kredytową.

MAJ 2010

W maju budowa ruszyła i zgodnie z planem miała trwać 17 miesięcy. A mało brakowało, by zakończyła się fiaskiem, bo okazało się, że jej koszt przewyższa zakładany.

Wtedy miasto wycofało się z przedsięwzięcia, ale nie zrobiła tego powołana do budowy aquaparku spółka Park Wodny, z większościowym udziałem prywatnego inwestora firmy Miastoprojekt Wrocław.

W kwietniu Ruda Śląska przejęła pełną kontrolę nad budową aquaparku, wówczas nazywanego "Oti", a z Miastoprojektem podpisała porozumienie. Budowa miała pochłonąć ok. 80 - 82 mln złotych. Mówiło się o tym, że aquapark zostanie otwarty jesienią 2011 roku.

MAJ 2011

Władze miasta oraz spółka Park Wodny ogłosili nową koncepcję budowy kompleksu. Wszystko po to, by aquapark generował jeszcze większe zyski niż pierwotnie zakładano.

Wśród nowości wprowadzono m.in. pierwszy na Śląsku basen do nurkowania. W planach pojawiła się również wyizolowana pływalnia dla mam z najmłodszymi dziećmi.

Dlaczego zdecydowano się na zmiany? Po pierwsze, chodziło o to, aby park wodny miał szansę w przyszłości sam na siebie zarabiać. A czym więcej atrakcji, tym więcej klientów. Udało się również znaleźć nowe rozwiązania konstrukcyjne, które choć nie będą miały wpływu na standard kompleksu, to obniżą koszty jego budowy oraz eksploatacji.

MARZEC 2012

Zapowiedziano, że 1 września park wodny w Rudzie Śląskiej zostanie otwarty. Podano również jego nazwę - Aquadrom. Wybrano ją ze względu na funkcje, jakie będzie spełniał obiekt. Został on podzielony na dwie strefy - mokrą (stąd aqua, czyli z greki woda) oraz suchą, sportową (od dromos, czyli po grecku bieg).

SIERPIEŃ 2012

Ogłoszono, że budowa Aquadromu się przedłuży.

GRUDZIEŃ 2012

Ogłoszono, że Aquadrom zostanie otwarty

Komentarze (21)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ruda (gość)

fakt wyjscie nie jest tanie jak na 5osób na cały dzień. są też dorosli ludzie gdzie nie ma miejsca dla palących:((((oczekiwanie na posiłek jest bardzo długi i podają zimne hod dogi po pół godziny czekania.za mało atrakcji dla dzieci 8 letnich jest jedna zjezdrzalnia która jest beznadziejna

hanys (gość)

Z takimi cenami to mie mogą w żyć pocałować jak sie pysk wypucują w tych basenach i na tych ruczach

annonis (gość)

chcialem jechac dzisiaj zobaczyc te sauny ale nemo na 3 godz wychodzi taniej. za cene saun mozna korzystac ze wszystkich atrakcji i blizej mam. wiec Aquadrom musi poczekac az zrobia jakas promocje. w termach rzymskich promocja byla od poczatku chyba z rok. a tu lipa.

ok (gość)

to sa cuda takie ceny jak by my w erro zarobiali ciekawe jak dlugo sie utrzyma . a woda wszedzie tako samo

truskawka (gość)

Świetne,
brakowało czegoś takiego w okolicy, przyciągnie turystów, a turyści to pieniądze więc miejscowi skorzystają. Czegoś takiego brakuje w wielu miejscach, np. Częstochowa dla ducha wszystko dla relaksu nic, a sami mieszkańcy narzekają że nie ma nudniejszego miasta. Miasta muszą inwestować by się rozwijać. Drogo może i jest ale takie są ceny, park się musi utrzymać. Na pewno skorzystam, raz na jakiś czas można sobie pozwolić na chwile relaksu ;)

Limiteka (gość)

szkoda że w ądzie :Jaki jest największy grzech PKP? nie można wybrać wszystkich odpowiedzi : )) a co do aguaparku to gdzie trzeba wysiąść z tramwaju ( z bytomia )żeby dostac sie do niego ?

Sandra (gość)

Świetne,
brakowało czegoś takiego w okolicy, przyciągnie turystów, a turyści to pieniądze więc miejscowi skorzystają. Czegoś takiego brakuje w wielu miejscach, np. Częstochowa dla ducha wszystko dla relaksu nic, a sami mieszkańcy narzekają że nie ma nudniejszego miasta. Miasta muszą inwestować by się rozwijać. Drogo może i jest ale takie są ceny, park się musi utrzymać. Na pewno skorzystam, raz na jakiś czas można sobie pozwolić na chwile relaksu ;)

halemba (gość)

ja jo mom tak samo bez roboty kiepsko byla ale byla tera nawet tego nima i jak pacza na te iwestycye to mie trafi biolo goronczka jak ty pieronie zyc

stiv (gość)

tak dokladnie wlasnie moja firma 3 lata stazu oglosila upadlosc na swieta do aqua czy co mam zrobic beznadzieja

hanys (gość) (ktoś)

tarn.gory doplacaja do biznesu dabrowa gorn doplaca do biznesu a my w rudzie postawilismy aqua i miasto bedzie czerpac zyski haha do pol roku potem kleska ludzie zarabiaja 1111zl i niewiadomo co do gara wlozyc a tu bajera na maxie powalony kraj