Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chebzie: Jak będzie wyglądać przyszłość dzielnicy? Dyskusja na ten temat w ZS nr 1

MN, UM Ruda Śląskla
Chebzie: Jak będzie wyglądać przyszłość dzielnicy? Dyskusja na ten temat w Zespole Szkół nr 1
Chebzie: Jak będzie wyglądać przyszłość dzielnicy? Dyskusja na ten temat w Zespole Szkół nr 1 UM Ruda Śląska
We wtorek 8 września, w Zespole Szkół nr 1, odbędzie się spotkanie pod hasłem "Nasze Chebzie". Uczestnicy spotkania będą dyskutować o przyszłości dzielnicy. Każdy może czuć się zaproszony.

Warsztaty rozpoczną się 8 września o godz. 16:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Niedurnego 125. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów 120-lecia utworzenia szkoły w Chebziu. Poprowadzi je absolwent tej placówki prof. dr hab. Andrzej Klasik oraz dr Krzysztof Wrana.

- Zapraszamy do udziału w warsztatach mieszkańców, radnych reprezentujących, nauczycieli, środowiska twórcze, naukowców i księży, lokalnych przedsiębiorców i menedżerów, ale też studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych – słowem wszystkich, którym na sercu leży dobro Chebzia – zachęca prof. dr hab. Andrzej Klasik z GWSP w Chorzowie, pomysłodawca i organizator warsztatów. – Warsztaty skierowane są do wszystkich zainteresowanych rozwojem dzielnicy i środowiskiem życia mieszkańców Chebzia – dodaje profesor.

Wcześniej, o godz. 13:00, rozpoczną się warsztaty z przedsiębiorczości dla uczniów klas III gimnazjum w Chebziu. – Chcemy wesprzeć młodych ludzi w planowaniu dalszego kształcenia i pomysłach na swoje życie – wyjaśnia Andrzej Klasik.

Rozwój dzielnicy Chebzie wpisany jest w Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Ruda Śląska do 2030, który został przyjęty w styczniu tego roku przez Radę Miasta. Programem Rewitalizacji objęto obszar stanowiący 18,5% powierzchni Rudy Śląskiej. W dokumencie wyszczególniono cztery obszary strategiczne – Nowy Bytom - Wirek, Ruda – Orzegów - Godula, Chebzie - Nowy Bytom (Kaufhaus) oraz Stara Bykowina - Kochłowice (Nowy Wirek).

Dla obszaru Chebzie - Nowy Bytom zaplanowano m.in. rewitalizację społeczną osiedla Kaufhaus oraz budowę centrum przesiadkowego w Chebziu wraz z rewitalizacją zabytkowego budynku dworca kolejowego.

Obok działań infrastrukturalnych równie ważne są także projekty społeczne.

- Celem działań realizowanych w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji jest integracja wspólnot sąsiedzkich, wzrost zatrudnienia oraz wzrost ilości mikro- i małych firm – tłumaczy profesor Andrzej Klasik. - Niezwykle istotna jest także modernizacja starej zabudowy mieszkaniowej oraz jej otoczenia w centralnych punktach dzielnic. Program zakłada także wzrost dostępności terenów zielonych, uatrakcyjnienie terenów inwestycyjnych oraz rozwój dziedzictwa kulturowego miasta – mówi.

Lokalny Program Rewitalizacji to dokument oparty na współpracy różnych podmiotów. Ujęcie w programie działań rewitalizacyjnych, w tym remontów, renowacji, modernizacji, czy konserwacji, daje możliwość ubiegania się o dofinansowanie ich realizacji z funduszy zewnętrznych.

Przypomnijmy, że Lokalny Program Rewitalizacji opracowany został w ramach realizowanego przez Urząd Miasta Ruda Śląska, a finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007 – 2013 projektu „Zintegrowane podejście do problemów obszarów funkcjonalnych na przykładzie Chorzowa, Rudy Śląskiej i Świętochłowic”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto