18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jan Kołodziej z Rudy Śląskiej i jego modele kartonowe ZDJĘCIA

Oprac. JO
Oto dzieła, jakie tworzy Jan Kołodziej z Rudy Śląskiej
Oto dzieła, jakie tworzy Jan Kołodziej z Rudy Śląskiej Urząd Miasta Ruda Śląska
To dobry sposób na poznawanie historii - przekonuje Jan Kołodziej, z Rudy Śląskiej autor kartonowych modeli, które można oglądać w rudzkim magistracie. W holu Urzędu Miasta na pierwszym piętrze kontynuowana jest wystawa rudzkich artystów-amatorów

Jan Kołodziej z Rudy Śląskiej nie zna pojęcia bezczynności czy nudy. Poza tropieniem licznych pamiątek i dziejów miejscowej historii, jego największą pasją pozostaje modelarstwo. Co przy tym ważne - modelarstwo kartonowe.

Jan Kołodziej z Rudy Śląskiej: zaczęło się od wycinanek

- Modele papierowe sklejać może praktycznie każdy. To bardzo dobry sposób na odreagowanie codziennego zabiegania czy towarzyszących nam stresów. - przekonuje Jan Kołodziej z Rudy Śląskiej. - Modelarstwo pomaga w rozwoju zdolności manualnych, wyrabia nawyki systematyczności, rozwija samodzielne myślenie, uczy zaradności i twórczego podejścia do problemów. Budowa modelu jest doskonałą lekcją techniki i historii, a szczęśliwe jej kończenie sprawia sporo frajdy.

Jan Kołodziej z Rudy Śląskiej początkowo po prostu sklejał wycinanki. Z czasem jednak zaczął je sam projektować dla wydawnictwa „Modelik”. Projektowane przez niego modele trafiają do rąk modelarzy nie tylko w Polsce i w Europie, ale nawet do Korei, Japonii czy USA.

Jak widać po wystawionych modelach,Jan Kołodziej z Rudy Śląskiej projektuje i wykonuje głównie modele taboru kolejowego i polskich pojazdów w skali 1:25.

Artyści-amatorzy mają swoje miejsce w Urzędzie Miasta

Wystawy w gablocie holu urzędu mają na celu prezentację ciekawych osobowości Rudy Śląskiej i ich pasji. - W ubiegłym roku mogliśmy oglądać prace malarzy, fotografów, projekty młodych architektów, dorobek kolekcjonerów jak i dokonania rudzkich pasjonatów - mówi Renata Młynarczuk, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miasta. - Stałym elementem wystawy jest ekspozycja prac Marka Judyckiego i Bronisława Wątroby. Często gościmy też rudzkich filatelistów.

W ubiegłym roku w magistracie zorganizowano m.in. wystawę projektów studencki pomysł na rewitalizację Orzegowa i Burlocha, prezentowano prace stowarzyszeń „Barwy Śląska”, „Uniwersytet III Wieku” czy „Genius Loci”. Można było oglądać zdjęcia wcześniaków, rysunki dzieci, kartki okolicznościowe Pauliny Błaszczyk czy linoryty Joanny Wałach-Małachowskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto