Przygotowaliśmy subiektywne zestawienie kilku popularnych i kultowych gier lat dziewięćdziesiątych. W które z nich mieliście okazję zagrać?

Lata 90-te to czas rozwoju dla film produkujących gry. Wówczas monopol na rynku miały koncerny sprzedające konsole takie jak Nintendo Sega czy Pegasus. Dzięki tym urządzeniom mogliśmy pograć w pierwsze "strzelanki" jak Contra, zobaczyć różne krainy razem z Super Mario czy pograć w piłkę nożną w FIFA Soccer.

Kultowe gry z lat dziewięćdziesiątych były proste, miały dosyć ubogą grafikę i ograniczały się do jedynie kilku możliwych komend. Mimo to sprawiały wiele radości, owocowały czerwonymi od emocji policzkami i również pochłaniały mnóstwo czasu i energii.

Zobacz: Życie superbohaterów nie jest łatwe. Zobacz, co robią w wolnym czasie [zdjęcia]

Hallo

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gezofan (gość)

Kultowe pozycje ?zart jakiś,faktycznie subiektywna opinia ,i w dodatku nie są to gry lat 90 a końca lat 80,kultowe pozycje lat 90?a proszę bardzo-sensible soccer,proevolution soccer,tekken ,pinball,rick dangerous,lotus turbo espirit,duke nukem,wolfenstein,fifa,lemmings,street fighter...mógłbym wymieniać w nieskończoność,lepsza recke moj 7 letni syn by napisał.....