Mariusz Czerkawski pojawi się na otwarciu lodowiska w Rudzie Śląskiej

Mariusz Czerkawski pojawi się na otwarciu lodowiska w Rudzie Śląskiej (© Arkadiusz Ławrywianiec)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Lodowisko w Rudzie Śląskiej: Pod koniec listopada zostanie otwarte lodowisko na Burloch Arenie w Orzegowie. Na inaugurację obiektu przyjedzie legenda polskiego hokeja Mariusz Czerkawski oraz Przemysław Domański, łyżwiarz figurowy, olimpijczyk z Vancouver.

Jak podkreśla prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic, otwarcie lodowiska będzie finalizacją kolejnego etapu rewitalizacji ośrodka rekreacyjno - sportowego Burloch Arena.

– Oddajemy do dyspozycji sportowców i mieszkańców nowe zadaszenie, dzięki któremu wydłuży się okres korzystania z lodowiska. Chcemy w przyszłości kontynuować rozbudowę kompleksu sportowego w Orzegowie. W planach mamy jeszcze m.in. budowę skateparku, toru saneczkowego, trasy rowerowej oraz budynku gastronomicznego. Na to potrzebne nam jednak będą kolejne pieniądze – prezydent Grażyna Dziedzic.


Uroczyste otwarcie lodowiska nastąpi 28 listopada br. o godz. 16.15. Wcześniej, o godz. 14.15, rozegrany zostanie międzynarodowy turniej mini hokeja, organizowany przez RTH Zryw Ruda Śląska. Pozostałe punkty programu to: pokazy łyżwiarstwa figurowego zawodników Spin Katowice (godz. 16.35), mecze pokazowe Polonii Bytom (godz. 17.00 i 17.45), prezentacja zawodników RTH Zryw Ruda Śląska (godz. 17.30) oraz wyścig freestyle skate (godz. 18.15). Od godz. 18.30 do 20.30 każdy będzie mógł skorzystać z otwartej ślizgawki z konkursami i nagrodami.

Goście specjalni wydarzenia to: legenda polskiego hokeja – Mariusz Czerkawski, łyżwiarz figurowy, olimpijczyk z Vancouver – Przemysław Domański oraz dziennikarz sportowy Radia Fest – Jacek Maczuch. Wstęp na otwarcie lodowiska jest darmowy, wypożyczenie łyżew dla chętnych kosztować będzie 4,5 zł za godzinę. Organizatorami imprezy są: Miasto Ruda Śląska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Rudzkie Towarzystwo Hokejowe „Zryw” Ruda Śląska oraz firma Sport Rebel.

Lodowisko w Rudzie Śląskiej na Burloch Arenie:


Zadaszenie nad lodowiskiem zostało wybudowane w ramach III etapu rewitalizacji ośrodka sportowo – rekreacyjnego Burloch Arena w Rudzie Śląskiej – Orzegowie. Zostało ono wykonane z konstrukcji stalowej, a pod wiązarami dachowymi zainstalowano oświetlenie w postaci 120 kompletów opraw ledowych o łącznej mocy ponad 9400 W. Przed słońcem chronić będą przesłony żaluzjowe, zamontowane po bokach lodowiska.

W trakcie realizacji jest kolejne zadanie w ramach III etapu rewitalizacji Burloch Areny - wykonanie oświetlenia boiska do rugby. Przy boisku staną 4 maszty oświetleniowe o wysokości 27 m. Na każdym z nich zamontowane będzie 20 projektorów o mocy 1000 W. Jak mówią urzędnicy, duża część inwestycji jest już wykonana.

Przypomnijmy, że II etap rewitalizacji Burloch Areny zakończył się w czerwcu br. W jego ramach znalazły się m.in. budowa zaplecza szatniowego, wykonanie trzech trybun, remont schodów terenowych stanowiących dojście od ulic Modrzejewskiej i Bytomskiej, rozbudowa oświetlenia i monitoringu.

Pierwszy etap rewitalizacji ośrodka zakończył się z kolei w pierwszej połowie 2014 roku i kosztował 4,5 mln zł. Dzięki niemu w Rudzie Śląskiej powstało jedno z najlepszych w Polsce boisk do gry w rugby oraz unikatowy tor do jazdy na rolkach.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!