Mikołajki w czasach PRL-u: Pan w masce i prezenty w reklamówkach [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Jak wyglądały Mikołajki w czasach PRL-u i pierwsze świąteczne przygotowania - walka o choinkę i nawet podstawowe produkty? Pamiętacie jeszcze te czasy? Zobaczcie zdjęcia sprzed lat...

Pan w plastikowej masce na twarzy, rachityczne drzewka sprzedawane na ulicy, prezenty w reklamówkach rozdawane w przedszkolach - tak wyglądała siermiężna rzeczywistość PRL-u. Czy ktoś jeszcze pamięta dreszcz strachu w przedszkolu na widok człowieka w czerwieni i masce na twarzy, który groził rózgami? Zobaczcie zdjęcia sprzed lat...

ZOBACZ TAKŻE:
Mikołajki - zobacz memy, śmieszne obrazki
Prezent na mikołajki dla CHŁOPCA [POMYSŁY na PREZENT]
Prezent na mikołajki dla DZIEWCZYNKI [POMYSŁY na PREZENT][
Wierszyki na mikołajki 2018. Śmieszne życzenia, SMS, rymowanki na 6 grudnia

red.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

09.12.2018, 11:05

Kolega RED poszedł po bandzie.Jakim trzeba byc leniem patentowanym zeby ten sam tekst i te same zdjecia co w zeszlym roku skopiowac ,wkleic i zrobic z tego artykuł.Smutne i żenujące

08.12.2018, 11:09

Cyt. : "Pan w plastikowej masce na twarzy, rachityczne drzewka sprzedawane na ulicy, prezenty w reklamówkach rozdawane w przedszkolach - tak wyglądała siermiężna rzeczywistość PRL-u - a dzisiaj to Mikołaje nie są czasem znowu w plastikowych maskach na twarzy ?, rachitycznych drzewek komuchy nie tworzyły, tylko brali je z lasu, a dzisiejsze lasy to co - niby jakies inne ?, prezenty rozdawane w reklamówkach - a dzisiej w czym się rozdaje ?, może w workach na kartofle ???! - W SUMIE - OBECNA PROPAGANDA AŻ OCIEKA Z TEJ STRONY.

06.12.2018, 21:59

Za komuny oficjalnie był dziadek mróz i choinka noworoczna a społeczeństwo świętowało po swojemu jak kto chciał i co zdobył na świąteczny stół.Tak to pamiętam z mojej młodości.

06.12.2018, 15:09

Tak,
To były ciężkie lata,ale w dzisiejszych nawet choinka nie pachnie jak dawniej!
Zabawki i słodycze,POMARAŃCZE, cieszyły jak nigdy a Mikołaj wzbudzał respekt.

TO SIĘ JUŻ NIE ZDARZY,AŻ SIĘ ŁEZKA W OKU KRĘCI

11.12.2017, 12:24

Tylko, że obecną szynkę przed spożyciem powinieneś najpierw wykręcić z wody.

09.12.2017, 22:53

a co teraz to niby dobre czasy ? wszystkiego pełno i nikt na święta nic nie zbiera, nawet szynki sie nie chce bo mozna ją żreć non stop.
męczą tylko kup to tamto !! koszmar

08.12.2017, 09:26

Wydaje mi sie ,ze nie mam,ale odnosze wrazenie,ze tacy jak ty zapomnieli juz jak to naprawde wygladało i skąd wzięło sie i dlaczego takie okreslenie na Mikołaja.To,ze jestes" pamietającym dokladnie tamte czasy" wcale nie swiadczy o tym ,ze jednak zapamietales takie detale.

07.12.2017, 22:59

wtedy się czekało na mikołaja i święta teraz by szybko minęły a w radiu katuja juz od listopada człowieka- koszmarne czasy

07.12.2017, 22:57

o mikołaj w relaksach a teraz pajac rodem z usa hohohoh -wstyd

07.12.2017, 10:38

Gdzies tak napisałem? czy dorabiasz sobie ideologie do tego co przeczytales i nie zrozumiales?
Jakbys zyl w tych czasach to pewnie bys wiedzial o tym co mowie,ale najwyrazniej czytasz nie te opracowania co trzeba i bez zrozumienia.

06.12.2017, 22:46

Nie ma to jak opluć PRL.A to gówno co teraz sprzedają to jest ho,ho.....

06.12.2017, 21:06

Robol był głupi i Solidarność kupił.

06.12.2017, 14:39

Walka o podstawowe produkty zaczęla się od czasu, jak byki z Solidarnośći zamiast produkować zaczęly się wylegiwać na styropianie.