Most przy ul Most przy ul

Most przy ul. Tunkla do rozbiórki (© Google Maps)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ruda Śląska likwiduje kolejne, nieużywane od lat, mosty i wiadukty, które znajdują się w złym stanie technicznym. W najbliższy poniedziałek 2 marca rozpoczną się pracę przy rozbiórce mostu przy ul. Tunkla. Na czas robót kierowcy i piesi korzystać będą z tymczasowej organizacji ruchu.

Most przy ul. Tunkla w rejonie ul. Przemysłowej już od pewnego czasu nie spełnia swojej funkcji. Kiedyś przebiegało tędy koryto Kochłówki, które zostało przeniesione, a teren częściowo został zasypany. – Oprócz tego, że most nie spełniał swoich zadań, to z uwagi na jego zły stan techniczny w tym miejscu wprowadzone zostało ograniczenie tonażu do 20 t. Likwidacja mostu pozwoli na zniesienie tego ograniczenia oraz poprawę bezpieczeństwa – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.

Prace budowlane rozpoczną się w najbliższy poniedziałek 2 marca i zakończą do końca lipca br. Na czas robót wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. - W miejscu nieutwardzonego placu wykonana zostanie jednojezdniowa tymczasowa droga technologiczna oraz tymczasowy chodnik. Ruch będzie się odbywać wahadłowo z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej, która uwzględniać będzie także tymczasowe przejścia dla pieszych – wyjaśnia Mariusz Pol z Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta.

W ramach wartej 1,2 mln zł inwestycji oprócz rozbiórki mostu i odtworzenia konstrukcji jezdni po obu stronach drogi wybudowane zostaną chodniki. Ponadto przebudowane zostanie oświetlenie drogowe oraz urządzenia teletechniczne, wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa. W efekcie po zakończeniu wszystkich prac w miejscu dotychczasowego mostu powstanie nasyp.

Przypomnijmy, ze w zeszłym roku rozebrany został wiadukt przy ul. Tunkla, w pobliżu byłej kopalni „Nowy Wirek”. Przebudowany również został most nad Kłodnicą przy ul. Poniatowskiego. Na te inwestycje miasto przeznaczyło 5 mln zł. Oprócz miejskich inwestycji w tym zakresie KWK Halemba-Wirek rozebrała wiadukt na ul. Katowickiej w rejonie ul. Siekiela.

W Rudzie Śląskiej już w 2012 roku zlikwidowane zostały dwa niewykorzystywane wiadukty nad liniami kolejowymi, które znajdowały się w złym stanie technicznym. Miasto na ten cel wydało wtedy 3,1 mln zł.

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jo (gość)

Ta firma co to robi to jakaś pomyłka!!! O 7 rano nikt tam nie robi a o 15-16 też już nikogo nie widać......na dodatek można było zrobić dwa pasu obok przez parking. Teraz bedą ogromne korki i to przez tak długi czas. No ale radni oczywiście tą drogą do pracy nie jadą. Gratulacje dla tych co wybrali takie władze.