Kolejny most w Rudzie Śląskiej będzie wyburzony. Tym razem padło na wiadukt na ul. Tunkla. Obiekt przestał pełnić swoją funkcję od kiedy nie przebiega pod nim koryto Kochłówki. Do tego jest w złym stanie technicznym, więc władze miasta zdecydowały się na rozbiórkę.

W miejscu robót wprowadzona jest tymczasowa organizacja ruchu. Jeszcze dziś kierowcy przejeżdżają przez wiadukt w ruchu wahadłowym, od jutra będą się poruszać po wydzielonym pasie obok wiaduktu, który właśnie jest utwardzany. Prace rozbiórkowe mostu rozpoczną się od jutra i potrwają do sierpnia. Roboty wykonuje firma Drogopol. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, możliwe, że roboty zostaną ukończone przed wyznaczonym terminem.

W miejscu wiaduktu zostanie wykonany nasyp, na którym zostanie odtworzona jezdnia. Do tego powstanie kanalizacja deszczowa i chodniki. Inwestycja będzie kosztować 1,2 mln zł.

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Hajer (gość)

Moi przedmówcy mają rację...rozgrzebali jedyną ulicę dojazdową i zadowoleni, będą się pieprzyć do lipca, na zachodzie takie rzeczy robi się nocami kiedy najmniejsze natężenie ruchu jest a u nas po co się spieszyć...idioci w korkach niech stoją i sie denerwują...

Anty (gość)

Racja Lemon mo recht. Dwóch stoi i zamiast kierować ruchem to się śmieją. W takim tępie to z rok potrwa. Mało tego zamiast robić do 20 żeby było szybciej to o 17 już nikogo nie ma