Nagrody dla nagrodzonych instytucji odebrali wczoraj Małgorzata Mańka-Szulik, dr Jolanta Markowska i Adam Pastuch Nagrody dla nagrodzonych instytucji odebrali wczoraj Małgorzata Mańka-Szulik, dr Jolanta Markowska i Adam Pastuch

Nagrody dla nagrodzonych instytucji odebrali wczoraj Małgorzata Mańka-Szulik, dr Jolanta Markowska i Adam Pastuch (© Fot. Arkadiusz Gola)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Adam Małysz, Hospicjum Cordis, kopalnia Guido oraz rolada wołowa, modro kapusta i kluski śląskie - to zwycięzcy w naszym plebiscycie "Ambasador Śląska".

Gala wręczenia tych wyjątkowych nagród odbyła się w poniedziałek w Filharmonii Zabrzańskiej. Laureatów, którzy najlepiej promują województwo śląskie, wyłonili nasi Czytelnicy. Głosowali w pięciu kategoriach: kultura, sport, działalność społeczna, produkt regionalny i miejsce.

- W naszym województwie jest sporo nagród, przyznawanych przez różne kapituły. Nasza gazeta co roku przyznaje przecież Miody i Chrzany. Ten plebiscyt jest jednak wyjątkowy, ponieważ zapytaliśmy naszych Czytelników o to, co i kto, ich zdaniem, najlepiej promuje nasz region - mówi Zenon Nowak, prezes "Polski Dziennika Zachodniego".

W sumie otrzymaliśmy ponad 7 tys. 600 zgłoszeń. Głosowaliście Państwo za pośrednictwem internetu, esemesów i wysyłając kupony.

I tak produktem regionalnym najlepiej promującym nasz region zostały rolada wołowa, modro kapusta i kluski śląskie. Ambasadorem Śląska w kategorii miejsce została natomiast wybrana zabytkowa kopalnia Guido w Zabrzu. Uznaliście Państwo, że jest ona absolutnie wyjątkową wizytówką województwa śląskiego i miejscem, które jednoznacznie kojarzone jest przez turystów ze Śląskiem.

Statuetkę dla kopalni Guido odebrali wspólnie prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik i p.o. dyrektora kopalni - Leszek Żurek.

- Ta nagroda cieszy nas szczególnie, bo kopalnia Guido ma dopiero trzy latka, a już tak prężnie promuje Zabrze i cały Śląsk - mówi Małgorzata Mańka-Szulik. - Przyjeżdżają do nas turyści nie tylko z całej Polski, ale i odległej Japonii czy Kanady i proszę mi wierzyć, że są zawsze zachwyceni - podkreśla prezydent Zabrza.
Nasz wspaniały Orzeł z Wisły Adam Małysz otrzymał z kolei tytuł Ambasadora Śląska w kategorii sport.

Adam Pastuch odebrał statuetkę, którą otrzymał Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, wygrywając w kategorii kulturalnej.

Jak podkreślił dyrektor zespołu, plebiscyt wywołał poruszenie wśród artystów.

- Śledziliśmy głosowanie i z niepokojem oczekiwaliśmy na jego wyniki. Na szczęście, okazały się one dla nas bardzo pomyślne - mówi Adam Pastuch. Dodaje, że nagroda ma dla Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk wyjątkowe znaczenie, ponieważ jest... śląska. - Otrzymujemy tę statuetkę od Czytelników "Polski Dziennika Zachodniego", a jeśli ta gazeta mówi, że ludzie kochają zespół Śląsk, to widać tak jest - śmiał się dyrektor "Śląska".

W kategorii działalność społeczna nominacji było sporo, jednak ten zaszczytny tytuł przyznaliście Państwo Hospicjum Cordis. - Kiedy usłyszałam o tym plebiscycie, to od razu pomyślałam sobie, że bez wątpienia takim ambasadorem była śp. marszałek Senatu Krystyna Bochenek. Ona bardzo wspierała budowę naszego nowego domu hospicyjnego, dlatego tym bardziej się cieszę, że tę nagrodę dostaliśmy - mówi dr Jolanta Markowska, prezes Hospicjum Cordis.
Plebiscyt "Ambasador Śląska" odbył się po raz pierwszy, ale jak zapowiedziała Elżbieta Kazibut-Twórz, redaktor naczelna "Polski Dziennika Zachodniego", na pewno nie ostatni.


Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

potargano cyja (gość)

Links um die Ecke rum, rechts um die Ecke rum..... tak to ma brzmieć, a niy pu Czynstochowsku .

Więcej na temat: