Park wodny w Rudzie Śląskiej organizuje pierwszą imprezę pod hasłem "Wielkie Nurkowanie". W czwartek, 30 maja siedmiometrowa tuba dla płetwonurków w Aquadromie będzie dostępna nawet dla całkowitych amatorów, a profesjonaliści na jej dnie będą mogli zagrać w kółko i krzyżyk.

To pierwsze takie wydarzenie na Śląsku mające na celu promocję tej coraz popularniejszej, aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Często Polacy dają się kusić tanim ofertom kursów nurkowych w Egipcie, czy Tunezji, które można znaleźć na portalach zakupów grupowych. Bariera językowa, wymagane kilkanaście dni urlopu, czy masowe podejście do klienta to wady, których nie znajdziemy w przypadku wydarzenia w parku wodnym Rudzie Śląskiej.

- Urok wielkiego błękitu potrafi hipnotyzować i fascynować, ale daje również ogromną dawkę adrenaliny. Zanim jednak zanurkujemy w pobliżu raf koralowych Morza Czerwonego musimy oswoić się z wodą i sprzętem oraz sprawdzić czy w ogóle będzie nas to pociągać - mówi Agnieszka Antoń, organizująca imprezę w parku wodnym w Rudzie Śląskiej, czyli w Aquadromie

Park wodny w Rudzie Śląskiej po otwarciu. Jakie opinie?


Wielkie nurkowanie ogarnie cały park wodny w Rudzie Śląskiej, w tym basen z ruchomym dnem i Saunarium. Jednak te największe atrakcje odbędą się w jedynej takiej tubie, dedykowanej tym, którzy zechcą po raz pierwszy zgłębić tajniki nurkowania. 7 metrów głębokości i szerokości. Sala szkoleniowa, wyciągarka, stała obecność ratownika i bulaje przez które można obserwować tych, którzy zawisnęli w wodzie z 20 kilogramami sprzętu na sobie.

- Pierwszy oddech pod wodą? Delikatna panika, trzęsące się nogi i stopniowe, oddech za oddechem, uzmysłowienie sobie, że odnalazłam dla siebie nowy świat. - tak swój początek przygody opisuje Antoń i podkreśla: - 30 maja będziemy starali się pokazać, że nurkowanie to sport w gruncie rzeczy bardzo bezpieczny. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad i unikać zbędnej brawury.

Podczas "Wielkiego Nurkowania", organizowanym przez park wodny w Rudzie Śląskiej, organizatorzy będą próbowali przekonać zwłaszcza tych, których przeraża wizja nurkowania w okolicznych, ciemnych i zimnych zbiornikach wodnych, które są pełne oślizgłych wodorostów.

Park wodny w Rudzie Śląskiej: cennik i godziny otwarcia Aquadromu


W tubie dla płetwonurków widoczność jest stuprocentowa, a o bezpieczeństwo zadbają wykwalifikowani instruktorzy. Dlatego też zaplanowano różne gry i zabawy, które urozmaicą naukę. Konkurs układania podwodnych puzzli, czy gra w kółko i krzyżyk na 7 metrach głębokości to tylko niektóre z nich.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

rsl1 (gość)

Ale dlaczego Aquadrom jest tak poważnie nierentowny, że parę miesięcy od otwarcia Rudzianie musieli spłacać dług Aquadromu, parę milionów? Czy na prawdę te atrakcje warte są dofinansowania przez nie bogate miasto?