Widok na wyprostowaną klatkę bloku przy ulicy Joliot Curie 1j w dzielnicy Wirek Widok na wyprostowaną klatkę bloku przy ulicy Joliot Curie 1j w dzielnicy Wirek

Widok na wyprostowaną klatkę bloku przy ulicy Joliot Curie 1j w dzielnicy Wirek. (© Łukasz Giemza)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Firma MPL Katowice rozpoczęła proces prostowania (rektyfikacji) najdłuższego dotychczas w naszym mieście bloku - „dziesięcioklatkowca” przy ulicy Fryderyka Joliot Curie na Wirku.

W poniedziałek przed południem swój pion odzyskała pierwsza klatka, pojedynczy segment został podniesiony w miejscu gdzie był największy odchył od pionu o 50cm.

Kolejne klatki będą podnoszone w odległościach 1-2 tygodniowych, tak że w połowie przyszłego roku cały blok zostanie wyprostowany, a jego piwnice zostaną wyremontowane. Tym sposobem mieszkańcy budynku nie będą musieli kombinować jak zjeść wylewającą się z talerza zupę.

Roboty finansowane są przez Kompanię Węglową, która w ten sposób likwiduje oddziaływanie szkód górniczych w rejonach wydobycia węgla kamiennego, nie tylko w naszym mieście.

Mieszkańcy informują

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!