Rugby Ruda Śląska: Gryfy ponownie zakończyły sezon na drugim miejscu

MN, UM
Rugby Ruda Śląska: Gryfy ponownie zakończyły sezon na drugim miejscu Archiwum NM
Rugby Ruda Śląska: Na zakończenie rozgrywek II ligi rugby w sezonie 2014/15, Gryfy zafundowały prawdziwy dreszczowiec kibicom na Burloch Arenie. Po emocjonującym spotkaniu nasi rugbyści pokonali Biało-Czarnych Nowy Sącz i po raz drugi z rzędu zakończyli sezon na 2. miejscu.

W pierwszej akcji wynik spotkania otworzył Krzysztof Płusa. Kilka minut później kolejne przyłożenie dla rudzian zdobył Dominik Bryński, w swoim stylu obiegając linię obrony rywali. - Zanosiło się na kolejny pogrom na Burlochu, jednak na szczęście dla widowiska obudzili się nowosądeczanie i zaczęli przeprowadzać coraz groźniejsze akcje i coraz mocniej naciskać na Gryfy – mówi Wojciech Kołodziej, prezes rudzkiego klubu. Po zdobytym przyłożeniu i kopniętym karnym zbliżyli się do rudzian na 12:10, jednak przed przerwą jeszcze raz punkty zdobył Bryński. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:10, co zapowiadało niesamowite emocje w drugiej.

Po przerwie zdobyli dwa przyłożenia na przestrzeni 10 minut i wyszli na prowadzenie 22:17. - W tym momencie zapowiadało się na porażkę Gryfów na Burloch Arenie, jednak świetną akcję przeprowadził Mateusz Magner, który, podobnie jak w pierwszej połowie Krzysztof Płusa, przekopnął piłkę za plecy rywali, ta minęła obrońcę i również szczęśliwie wróciła do rąk Magnera który doprowadził do remisu, a Krzysztof Płusa wykorzystał podwyższenie wyprowadzając Gryfy na prowadzenie 24:22 - wspomina prezes Kołodziej.

Swój drugi sezon w II lidze Gryfy ponownie zakończyły na II miejscu. Rok temu w grze o I ligę lepsza okazała się Legia Warszawa, w tym Czarni Pruszcz Gdański.

Warto wspomnieć, że mini żacy i żacy, czyli rudzkie rugbowe Bajtle uczestniczyły w weekend w turnieju dzieci i młodzieży w Rabie Niżnej. Mini żacy zajęli 4, a żacy 7 miejsce. Przed Bajtlami jeszcze jeden turniej w Krakowie a potem finał ogólnopolskich zmagań dzieci i młodzieży 27 czerwca w Siedlcach.