Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śląskie ekologiczne: W skrócie

Redakcja

Eko dla studentów
Wygraj REVITARE, bo czeka ciekawy grant!

Jesteś studentem, absolwentem 2011-2014 albo młodym naukowcem? Chcesz skonfrontować swoje osiągnięcia z dokonaniami innych? Napisz więc pracę dotyczącą rewitalizacji terenów zdegradowanych i weź udział w konkursie REVITARE. Co możesz wygrać? Grant na udział w IX Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Innowacyjne rozwiązania rewitalizacji terenów zdegradowanych" (Chorzów, 6-8 października 2015). Najlepsze artykuły będą opublikowane po pozytywnej recenzji w monografii, każdy może też ubiegać się o nagrodę specjalną. Rejestracja wstępna on-line trwa jeszcze dziś. Termin nadsyłania prac konkursowych - do 30 czerwca. Więcej: www.revitare-conf.pl/revitare.

Drzewo roku 2015!
Wybierają internauci. Może śląskie dęby?

Trwa głosowanie na Drzewo Roku 2015 Klubu Gaja! Które drzewo zwycięży? Któryś z dębów, jodła, sosna, platan, wierzba, jesion, grab, jabłoń? A może będzie to jedno z drzew rosnących w województwie śląskim - Aleja Dębów z Kalet, relaksacyjna aleja w Truszczycy, gdzie odbywa się co roku "Bieg o Laur Złotego Dębu", albo Dąb Sobieskiego z Ustronia? Wszystko zależy od Was! Drzewa-finaliści, a jest ich 16, zostali wyłonieni spośród 115 zgłoszeń, które napłynęły ze wszystkich polskich województw. Teraz wspólnie - w internetowym głosowaniu - wyłonimy najciekawsze, najbardziej lubiane drzewo w kraju. To, które uzyska największą liczbę głosów w plebiscycie, zdobędzie tytuł! Głosować można przez cały czerwiec na: www.drzeworoku.pl. Pamiętajcie o śląskich drzewach i o potwierdzeniu swojego głosu!

Fundusz dla regionu
Wszystko na to wskazuje, że na Śląsku wreszcie powstaje koalicja na rzecz czystego powietrza

"Jestem za stworzeniem koalicji na rzecz czystego powietrza na Śląsku" - to deklaracja Andrzeja Pilota, prezesa Funduszu. Złożył ją, odnosząc się do apelu metropolity katowickiego arcybiskupa Wiktora Skworca, który podczas Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich mówił o problemach wynikających z zanieczyszczania powietrza. "Nie przyczyniajmy się do zatruwania się nawzajem" - wezwał abp Skworc i zaznaczył, że mieszkańcy regionu powinni tworzyć "koalicję na rzecz Górnego Śląska, nie tylko w sprawach jego strukturalnej przebudowy, ale także kulturowej i - co dzisiaj szczególnie ważne - ekologicznej". Nawiązał do publikowanych m.in. przez NIK danych na temat zanieczyszczenia powietrza. Prezes Andrzej Pilot przypomniał, że inwestycje mające na celu poprawę jakości powietrza są jednymi z najważniejszych zadań Funduszu. - Pieniądze są. Pracujemy nad poprawą świadomości tych, którzy poprzez spalanie paliw złej jakości i śmieci przyczyniają się do powstawania tzw. niskiej emisji - mówił prezes Pilot. Dodał, że z dużą satysfakcją przyjął wsparcie metropolity katowickiego dla działań i planów WFOŚiGW.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto