Pogoda sprawiła kierowcom prawdziwego psikusa! Jak się okazuje, niektórzy zaczęli już myśleć nawet o wymianie opon na letnie - przecież jeszcze do niedawna mieliśmy już prawie wiosnę, a tu powrót zimy...

AKTUALIZACJA
10:30


Rozładował się zator na podjeździe od Murcek do Giszowca na DK86.

Skrócił się korek na DK86 z Sosnowca do Katowic. Kierowcy wybierają objazd przez Milowice i Dąbrówkę, w związku z czym zablokowali ulice: Baczyńskiego i Milowicką.

Znikły zatory między Bytomiem a Chorzowem. Nadal stoi Chorzowska wzdłuż Tysiąclecia.

Drogowa Trasa Średnicowa na świętochłowickim odcinku w kierunku Katowic została już odblokowana. Samochód ciężarowy , który o godz. 5.04 zderzył się z barierami energochłonnymi został wyciągnięty z pobocza i odholowany.

Śląskie: Ślisko na drogach! Błoto pośniegowe i lód utrudnia jazdę, tworzą się korki [atak zimy]

Drogi są bardzo śliskie - zaniesione błotem pośniegowym, a w wielu miejscach nawet warstwą lodu.

Największe utrudnienia w postaci opadów śniegu i śniegu z deszczem oraz lokalnej śliskości występują w okolicach: Żywca, Zabrza, Gliwic, Katowic, Lublińca oraz Pszczyny.

Na sieci dróg krajowych i autostrad w województwie pracuje aktualnie 64 pojazdy zimowego utrzymania.

W całym województwie doszło już do sporej ilości kolizji.

W Świętochłowicach nad ranem, o godz 5:04 na DTŚ w kierunku na Katowice - Tir przewożący 17 ton profili stalowych wpadł na barierki, część naczepy zwisa nad skarpą. PSP zadysponowało ciężki sprzęt. Na czas wyciągania Tira z barierek droga będzie przez kilkadziesiąt minut całkowicie zablokowana.

Uważajcie w miastach, boczne drogi nieodśnieżone, na mokrym śniegu wejście w zakręt 30 km/h ładnie zarzuca tyłem. Autobusy poruszają się 20 km/h, więc dodajcie trochę czasu na dojazdy do pracy.

Błoto pośniegowe ubite kołami zamienia się w lód. Tak jest m.in. na DK86 między Sosnowcem a Siewierzem, gdzie już nie tylko tiry, ale i samochody osobowe mają problem, by ruszyć pod górę w zatorach.

Źle jest na wszystkich drogach: nieodśnieżona jest autostrada A1, podobnie DTŚ. Zarządca autostrady małopolskiej zapewnia, że piaskarki pracują.

Najgorzej jest na podjazdach pod górkę. Na DK86 w Sarnowie, na wysokości staci paliw, na pasie w kierunku Katowic utkwiła cysterna, która nie poradziła sobie z niespecjalnie stromym, ale za to długim podjazdem. To jeszcze nie korek, ale zator, na przynajmniej 10 minut jazdy z prędkością 10 km/h.

Stoją też odcinki S1 między Sosnowcem a Mysłowicami (w obie strony), oraz od Imielina w kierunku węzła z A4.

DTŚ stoi odcinkami: od Zabrza do Rudy Śląskiej oraz na wysokości Chorzowa.

Wjazd do Katowic od strony Sosnowca DK86 całkowicie zakorkowany. Korek zaczyna się przy szpitalu górniczym.

Czekamy na Wasze komentarze i zdjęcia! Piszcie gdzie jeszcze warunki na drogach są trudne!

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wiadomości

Komentarze (25)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mieszkaniec Grodźca (gość)

Władze miasta w Będzinie demolują nowo wybudowana ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Wolności !!!

AP (walduś z Zyfca)

Jeżeli artykuł dotyczy całego województwa, można go znaleźć na każdym mieście. Zarówno pod tym adresem: http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/slaskie-slisko-na-drogach-bloto-posniegowe-i-lod-utrudnia,3299535,artgal,t,id,tm.html , jak i pod tym: http://zywiec.naszemiasto.pl/artykul/slaskie-slisko-na-drogach-bloto-posniegowe-i-lod-utrudnia,3299535,artgal,t,id,tm.html (w miesce katowice lub zywiec można wpisać inne miasta naszego województwa) Jeżeli sprawa dotyczy większego obszaru niż jedno lub kilka miast, artykuł jej dotyczący widoczny jest na podstronach wielu miast. Pozdrawiam!

walduś z Zyfca (gość) (ktoś)

Piszemy tutaj na portalu "Żywiec naszemiasto" wydarzenia. Niektórzy pomylili chyba strony, albo moderatorzy robią sobie jaja.

House (gość)

Ja Rano nie jechałem gdyz nie mialem takiej potrzeby..wspolczuje lecz nie zaluje ..troche pokory dla cwaniakow , nowobogackich . ..zabijakow drogowych wylalanych Pan cisnacych gaz do dechy itd ogolnie zuchwalych Ludzi

Jan (gość) (Fajtłapa - kierowca świadomy)

Niegdzie nie napisałem,ze ja stalem w tym korku.Czekalem za to w firmie na kogos kto w nim stal i zdawał mi relacje na beiząco.Mialem problemy za to z podjechaniem na Korfantego na swiatłach z katowicka.A to juz nie bylo spowodowane tym,ze ktos wpadł do rowu czy sie spieszył,a totalnym lodowiskiem.Całe miasto przejechałem po tarce,tą tarką pod kołami byl lód.To ktos zaniedbał.

Fajtłapa - kierowca świadomy (gość) (Jan)

jest tylko jedno ale...nie stałeś dlatego że "drogowcy" znowu zostali zaskoczeni, tylko dlatego że ktoś nie dostosował swojej jazdy do panujących warunków. Można narzekać na odśnieżanie, posypanie, solenie, ale ciężej jest uderzyć się w pierś i stwierdzić, że trzeba było po prostu zdjąć nogę z gazu...bo aura nie sprzyja szybszej jeździe niż 20/30/40/50/60 km/h po tej czy tamtej drodze.
Dlatego 2 godziny stania nie były spowodowane tym że tak wolno jechałeś nieodśnieżoną DTŚką ale mimo to poruszając się powoli do przodu! Stałeś bo w 2 miejscach kierowcy nie opanowali pojazdu i zablokowali ruch. Proste, ale nie wszyscy chcą zauważyć tą małą różnice i prują do przodu coby być szybciej na miejscu i zdążyć wyprzedzić tą fajtłapę który mu blokuje pas! Takich było dzisiaj wielu..widać po ilości stłuczek, najechań i rowach.. brawo!

Krecik

zawsze aktualna pogoda na następny dzień jest podawana w Radiu Katowice (103.0FM) o godz. 7.15 i 10.15 z lotniska Katowice-Pyrzowice przez P.Cezary Orzech i... sptaedza się w 99% -pozdrawiam zaskoczonych drogowców (zima trwa do 20.03.2015 r.) a...w przyszłym roku ? jak Putin pozwoli

Jan (gość)

skoro w ciagu dwoch godzin w dniu wczorajszym ,miedzy godzina 16,a 18 temperatura spadła o 3 stopnie,to chyba mozna spodziewac sie takiego stanu.O 22 juz bylo 0,wiec to tez jakas wskazówka dla słuzb.
Ale najwyrazniej stwierdzily,ze zima poszla w niebyt.
DTS od Zabrza do Katowic-2 godziny rowno w korku.Ta droge pokonuje sie normalnie w 20 minut.
To nie jest narzekanie na snieg,to jest narzekanie na zaniedbania i na słuzby odpowiedzialne za to.