UKS Grot: Bartek Rymarz blisko podium na Mistrzostwach Polski Młodzików

MNO
UKS Grot
Reprezentanci rudzkiego klubu UKS „Grot” brali udział w Mistrzostwach Polski Młodzików, które rozegrano na torach łuczniczych „Chrobrego” w Głuchołazach. Bartek Rymarz zajął 4 miejsce w łucznictwie.

Na dwudniowy start w zawodach zdecydowało się ponad 250 łuczniczek i łuczników rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych. W skład pięcioosobowej reprezentacji UKS Grot wchodzili: Justyna Wyciślik, Marcel Pilarek (oboje w kat. „Młodzik”) oraz Patrycja Boniek, Karolina Skawińska i Bartłomiej Rymarz (w kat. „Młodzik starszy”).

Najlepszy był Bartłomiej Rymarz który w ciągu dwóch dni uzbierał 1286 pkt., dzięki którym w ostatecznej klasyfikacji zawodów uplasował się na 4 pozycji. Rymarz za każdym razem poprawiał swoje wyniki, ale czołowa trójka Mistrzw pozostawała poza jego zasięgiem.

Patrycja Boniek zajęła 11 lokatę w ostatecznej klasyfikacji Mistrzostw Polski. Justyna Wyciślik uplasowała się na końcu pierwszej dziesiątki. Pozostałej dwójce reprezentantów UKS „Grot", Karolinie Skawińskiej oraz Marcelowi Pilarkowi nie udało się tym razem nawiązać większej walki ze swoimi konkurentami i w końcowej klasyfikacji zawodów zajęli dalsze lokaty.