Usiłowanie zabójstwa Świętochłowice: Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który po wtargnięciu do mieszkania 65-letniej kobiety przy ul. Kubiny najpierw pobił ją, a następnie podpalił mieszkanie i zbiegł. Jak ustalili śledczy rudzianin działał z zamiarem pozbawienia życia.

Usiłowanie zabójstwa Świętochłowice:

Świętochłowiccy stróże prawa zatrzymali 28-letniego rudzianina, który wdarł się przez okno do mieszkania 65-letniej świętochłowiczanki i jej 28-letniego syna. Sprawca po wejściu do środka pobił starszą kobietę, a następnie podpalił mieszkanie. W wyniku pożaru kobieta doznała poważnych obrażeń i wstanie ciężkim trafiła do szpitala. 20 mieszkańców budynku zostało ewakuowanych na czas akcji ratunkowej.

Sprawcy grozi nawet dożywocieW czasie całego zajścia 28-letniego syna kobiety nie było w mieszkaniu. Podpalacz po całym zdarzeniu zbiegł i ukrywał się na terenie Świętochłowic, jednakże po kilka dniach intensywnej pracy policjantów wydziału kryminalnego został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu, odpowie za usiłowanie zabójstwa. Sąd przychylił się do wniosku śledczych o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do sprawcy podpalenia. Z ustaleń policjantów prowadzących sprawę wynika, że podpalenie było formą zemsty rudzianina za wcześniejszy konflikt, który poróżnił go z ofiarami. Teraz grozi mu za to 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Kryminalne

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!