Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mińsk Mazowiecki - wyniki wyborów samorządowych 2018. Kto wygrał wybory w Mińsku Mazowieckim? Frekwencja

red
Wybory samorządowe Mińsk Mazowiecki 2018. Wyniki wyborów w Mińsku Mazowieckim 2018. Frekwencja. Kto wygrał wybory
Wybory samorządowe Mińsk Mazowiecki 2018. Wyniki wyborów w Mińsku Mazowieckim 2018. Frekwencja. Kto wygrał wybory Piotr Krzyżanowski / zdjęcie ilustracyjne
Wyniki wyborów Mińsk Mazowiecki. 21 października odbyły się wybory samorządowe 2018. Tego dnia wybraliśmy nowych członków rady miasta, radnych powiatowych, radnych wojewódzkich, a także włodarzy miast. Kto startuje w wyborach samorządowych? Poniżej kandydaci na prezydenta Mińska Mazowieckiego, a także listy wyborcze i podział na okręgi wyborcze. Po zamknięciu lokali wyborczych podamy również wyniki wyborów samorządowych w Mińsku Mazowieckim. Dalsza część artykułu poniżej.

Kto wygrał wybory w Mińsku Mazowieckim?

Finalna frekwencja wyborcza w powiecie mińskim wyniosła 55.91%. Do PKW spłynęły dane z 83 okręgów. Serwis podlasie24 poinformował, że według nieoficjalnych źródeł w Mińsku Mazowieckim nie powinniśmy spodziewać się zmiany. Stanowisko burmistrza Mińska Mazowieckiego pełnić ma dotychczasowy włodarz, Marcin Jakubowski reprezentujący Platformę Obywatelską. Jego głównym kontrkandydatem był Robert Ślusarczyk z Prawa i Sprawiedliwości.

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na burmistrza Mińska Mazowieckiego

PKW zarejestrowała dwóch kandydatów na burmistrza Mińska Mazowieckiego. Są to:

  • JAKUBOWSKI Marcin Tomasz, 43 lata, Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
  • ŚLUSARCZYK Robert Krystian, 44 lata, Prawo i Sprawiedliwość

Wybory 2018: Mińsk Mazowiecki. Kandydaci na radnych i okręgi wyborcze

Mińsk Mazowiecki podzielony został na trzy okręgi wyborcze. W sumie uprawnionych do głosowania jest tu 30 800 osób, które wybiorą 21 członków rady miasta. Listy wyborcze zarejestrowały cztery komitety:

  • Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
  • Prawo i Sprawiedliwość
  • SLD Lewica Razem
  • Mińskie Forum

Okręg nr 1 obejmuje ulice: 1 Maja, Adama Asnyka, Akacjowa, Aureliusza Chróścielewskiego, Bolesława Limanowskiego, Bolesława Prusa, Bulwarna, Chochołowska, Dźwigowa, Elwiro Michała Andriollego, Florencja, Fryderyka Chopina, gen. Józefa Bema, gen. Kazimierza Sosnkowskiego, gen. Stanisława Maczka, Graniczna od 15 do końca numery nieparzyste i od 20 do końca numery parzyste, Grzybowa, Heleny Modrzejewskiej, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Daszyńskiego, Jana Heweliusza, Jana Pawła II od 21 do końca numery nieparzyste i od 18 do końca numery parzyste, Jerzego Skarżyńskiego, Józefa Chłopickiego, Józefa Mireckiego od 1 do 13A numery nieparzyste i od 2 do 18 numery parzyste, Józefa Piłsudskiego, Juliusza Słowackiego, Kasztanowa, Konstanego Rudzkiego, Klonowa, Kolejowa, Kołbielska, Konstytucji 3 Maja, Letniskowa, Licealna, Lipowa, Ludowa, Łąkowa, Mała, Mariana Langiewicza, Mazowiecka, Michaliny Szczepankowskiej, Mikołaja Kopernika, Miła, Mleczarska, Mrozowska, Nadrzeczna, Osiedlowa, Piaskowa, Piękna, Plac Dworcowy, Plac Jana Kilińskiego, Polowa, Rodziny Sażyńskich, Romualda Traugutta, Siedlecka, Siennicka od 29 do końca numery nieparzyste i od 20 do końca numery parzyste, Sosnowa, Spacerowa, Spokojna, Sportowa, Spółdzielcza, Stanisława Moniuszki, Stanisława Staszica, Stanisława Wyspiańskiego, Stankowizna, Stefana Kardynała Wyszyńskiego od 1 do końca numery nieparzyste i od 2 do 30A i od 50 do końca numery parzyste, Stefana Okrzei od 1 do 29 numery nieparzyste i od 2 do 16 numery parzyste, Szarych Szeregów, Szczepana Redy, Tadeusza Kościuszki, Tadeusza Smoleńskiego, Tartaczna od 27 do końca numery nieparzyste i od 34 do końca numery parzyste, Warszawska od 92 do 178A numery parzyste, Wenecka, Wesoła, Widok, Wiejska, Wierzbowa, Władysława Broniewskiego, Wrzosowa, Zawiszy, Zbigniewa Mirosza, Zgoda, Zielna, Zielona, Zofii Kalinowskiej, Zofii Nałkowskiej, Zygmunta Kazikowskiego.

Okręg nr 2 obejmuje ulice: 11 Listopada, Arynowska, Bagnista, Bankowa, Boczna, Bohaterów Monte Cassino, Bratnia, Budowlana od 1 do końca numery nieparzyste i od 6 do końca numery parzyste, Chabrowa, Cienista, Dębowa, Elizy Orzeszkowej, Emilii Plater, Feliksa Rawskiego, Gdańska, gen. Leopolda Okulickiego, gen. Władysława Andersa, gen. Władysława Sikorskiego, Gnieźnieńska, Grabowa, Graniczna od 1 do 13 numery nieparzyste i od 2 do 18 numery parzyste, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Krasickiego, Jagiellońska, Jana Kochanowskiego, Jana Pawła II od 1 do 19 numery nieparzyste i od 2 do 16 numery parzyste, Janka Paruzela, Janusza Korczaka, Janusza Kusocińskiego, Jasna, Józefa Chełmońskiego, Juliana Tuwima, Karpacka, Karpatczyków, Kaszubska, Kołowa, Kresowa, Królewiecka, Krótka, ks. Stanisława Brzóski, Kwiatowa, Leśna, Litewska, Majątkowa, Majowa, Małopolska, Marcina Borelowskiego, Marii Dąbrowskiej, Marii Konopnickiej, Mazurska, Mieszka I, Nowy Świat, Obrońców Tobruku, Olsztyńska, Piasta, Pomorska, por. Ludwika Wolańskiego, por. Władysława Klimaszewskiego, Powstańców Warszawy, Różana, Słoneczna, Stanisławowska, Stefana Kardynała Wyszyńskiego od 32/34 do 48 numery parzyste, Stefana Okrzei od 31 do końca numery nieparzyste i od 18 do końca numery parzyste, Stefana Żeromskiego, Sudecka, Szczecińska, Śląska, Świętokrzyska, Targowa, Tartaczna od 1 do 25 numery nieparzyste i od 2 do 32 numery parzyste, Tatrzańska, Topolowa, Toruńska, Urocza, Warszawska od 1 do 173 numery nieparzyste i od 2 do 90 numery parzyste, Warszawskie Przemieście, Wielkopolska, Wiśniowa, Władysława Reymonta, Wspólna, Zachodnia, Zacisze, Ziemowita, Zuzanny Małaszczyckiej, Zygmuntowska.

Okręg nr 3 obejmuje ulice: 1 PLM Warszawa, 30 Lipca, 7 Pułku Ułanów Lubelskich, Adama Mickiewicza, Andrzeja Struga, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Błonie, Bolesława Chrobrego, Braci Śniadeckich, Budowlana od 2 do 4E numery parzyste, Cicha, Dąbrówki, Dolna, dr. Jana Huberta, Franciszka Żwirki, Gabriela Narutowicza, Górki, Hipolita Konopki, Ignacego Paderewskiego, Jana Długosza, Jana III Sobieskiego, Jana Łupińskiego, Jana Matejki, Jaśminowa, Józefa Mireckiego od 15 do 17 numery nieparzyste i nr 20 parzysty, Józefa Sylwestrowicza, Juliana Grobelnego, Juliana Grzeszaka, Kazimierza III Wielkiego, Kosmiczna, Kościelna, Królowej Jadwigi, Malinowa, Mariana Benki, Mieczysława Ługowskiego, Marii Grochowskiej, Mikołaja Reja, Miodowa, Obwodu Armii Krajowej „Mewa-Kamień”, Ogrodowa, Oskara Kolberga, Parkowa, Plac Stary Rynek, płk. Zygmunta Chmieleńskiego, ppłk. Mariana Skrzyneckiego, Przemysłowa, Rodziny Łubieńskich, Sędomierska, Siennicka od 1 do 27 numery nieparzyste i od 2 do 18A numery parzyste, Stanisława Mińskiego, Stanisława Wigury, Stefana Batorego, Stefana Czarnieckiego, Szkolna, Szpitalna, Walerego Wróblewskiego, Warszawska od 175 do końca numery nieparzyste i od 180 do końca numery parzyste, Wincentego Witosa, Władysława Łokietka, Żwirowa.

Mińsk Mazowiecki. Wybory do rady powiatu i do Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Mieszkańcy Mińska Mazowieckiego wybiorą również 7 z 27 radnych powiatowych, będą mieli także wpływ na wybór 9 radnych Sejmiku Mazowieckiego. Listy wyborcze w wyborach do rady powiatu mińskiego (okręg nr 1) oraz kandydatów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego (okręg nr 6) znaleźć można po przejściu do naszej wyszukiwarki kandydatów.

POLECAMY:









Frekwencja wyborcza – odsetek osób uprawnionych do głosowania, które oddały swój głos w czasie wyborów bądź referendum. W niektórych przypadkach, np. w czasie referendum, dla ważności głosowania wymagana jest pewna minimalna frekwencja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na minskmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto