Zawodniczki i zawodnicy UKS Grot Ruda Śląska w krajowej czołówce łuczników

Andrzej Azyan
Kolejne sukcesy odnieśli łucznicy i łuczniczki UKS Grot Ruda Śląska. W międzywojewódzkich mistrzostwach makroregionalnych województw śląskiego i opolskiego rozegranych na torach "Łucznika" Żywcu, Mateusz Porębski został I wicemistrzem, a jego brat bliźniak zdobył brązowy medal.

Mateusz dzięki celnym strzałom zdobył na tych zawodach tak zwany mały złoty medal za wynik na odległość 20 m. a jego brat bliźniak Szymon zakończył mistrzostwa na 3. stopniu podium. Bartek Rymarz zajął w końcowej klasyfikacji 8. miejsce.

Bezpośrednio z tych mistrzostw wspomniana trójka udała się do Ścinawki Małej (województwo dolnośląskie) na ogólnopolski turniej łuczniczy o Puchar Gór Stołowych. Wystąpiło w nich 100 zawodników i zawodniczek.

W tak licznym gronie prym wiedli zawodnicy UKS Grot. Pierwsze miejsce zajął Szymon Porębski, pobijając swoje życiowe rekordy na 40 i 20 m. Drugie miejsce zajął Mateusz Porębski. On także pobił życiowy rekord na 40 m. Obaj uzyskali dość wyraźną przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Bartłomiej Rymarz strzelał na miarę swoich aktualnych możliwości i zajął X miejsce.

W Teresinie (woj. mazowieckie) odbyła się finałowa V runda Pucharu Polski seniorów i juniorów. Poprzednie rozegrano w: Żywcu, Kielcach, Krakowie, Głuchołazach. Do finału zakwalifikowało się 124 zawodniczek i zawodników.

Dzięki udanym występom w poprzednich rundach do finału zakwalifikowali się: Agata Wylężek w kategorii "łuk olimpijski - juniorka" i Adam Ścibski w kategorii "łuk olimpijski - senior". Agata zajęła w Teresinie czternaste miejsce.W końcowej klasyfikacji Pucharu Polski zajęła wysokie 8. miejsce. Adam Ścibski zajął 29. miejsce.

To był bardzo udany sezon dla zawodniczek i zawodników UKS Grot Ruda Śląska. Swoimi wynikami potwierdzili, że należą do krajowej czołówki i trzeba się z nimi liczyć.