Wybierz region

Wybierz miasto

  Alexandr Maceradi

  Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty - Galeria Fryna
  Ruda Śląska, ul. Piotra Niedurnego/69, +48 32 248 62 40

  18:00 Piątek, 27 marca

  • 20zł

  Alexandr Maceradi

  Aleksander Maceradi pochodzi z Krymu. Przygodę z muzyką rozpoczął już jako dziecko grając na pierwszych instrumentach. W późniejszych latach rozwijał swoje zainteresowania studiując gitarę klasyczną w Krasnodarze, Jużno-Sachalińsku oraz Władywostoku. Przez 9 lat był wykładowcą w szkołach muzycznych na Dalekim Wschodzie, a także pełnił funkcję kierownika zespołu muzycznego. Obecnie od wielu lat mieszka w Polsce.
  Jego recital, a właściwie sceniczny spektakl, to muzyczna opowieść o porywach ludzkich serc. Opowiada o tym, że każdy bunt jest tęsknotą za niewinnością, a każda pieśń wołaniem o istnienie, każdy bunt jest językiem niewysłuchanych i rodzi się tylko w prawdziwie wrażliwym sercu. Sięga do przebogatej skarbnicy najpiękniejszych romansów rosyjskich, do twórczości ludowej, a nade wszystko do utworów największych bardów – Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Aleksandra Rosenbauma, Jurija Łozy, Wertyńskiego. Porusza najwrażliwsze struny naszych sumień i przypomina złoty wiek pieśni. Obdarzony niezwykle ciepłym, ujmującym głosem z niezrównanym mistrzostwem p[przekazuje słuchaczom cząstkę rosyjskiej duszy. Pozwólcie więc poprowadzić się w krainę, gdzie wiersze nie umierają, bo stają się muzyką, gdzie prostymi słowami można wyśpiewać całą prawdę o przyjaźni, tęsknocie, miłości, przeszłości, pamięci.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  QUIZ. Czy nie narobisz sobie wstydu na zagranicznych wakacjach?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.