MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Podkom. Marek Kłos.
Podkom. Marek Kłos. KPP Jarosław
W dramatycznych okolicznościach, dzięki natychmiastowej reakcji i profesjonalnej rozmowie dyżurnej z jarosławskiej komendy, policjanci uratowali życie 40-letniego mężczyzny, który chciał targnąć się na własne życie. Ta poruszająca historia pokazuje, jak ważna jest szybka i skuteczna pomoc w kryzysowych momentach.

Decydujący telefon

W środę wieczorem, tuż przed godziną 22:00, dyżurna jarosławskiej komendy policji odebrała telefon od mężczyzny w głębokim kryzysie. Jego słowa były dramatycznym wołaniem o pomoc. Rozmówca początkowo nie chciał ujawnić swojej lokalizacji, twierdząc, że znajduje się w innym rejonie kraju. Jednak dzięki determinacji i empatii policjantki udało się nawiązać z nim dłuższą rozmowę.

Rozmówca, nie chciał podać żadnych danych twierdząc, że jest w innym rejonie kraju, po czym rozłączył się. Dyżurna, nie tracąc nadziei, zadzwoniła ponownie na numer mężczyzny. Uspokajała go i przekonywała, że każdy problem można rozwiązać. To właśnie ta rozmowa pozwoliła ustalić, że mężczyzna znajduje się w rejonie dworca autobusowego w Jarosławiu.

W porę na miejscu

Natychmiast po ustaleniu lokalizacji mężczyzny, policjanci ruszyli na miejsce. Wśród nich był kierownik rewiru dzielnicowych, podkom. Marek Kłos, który zauważył mężczyznę rozmawiającego przez telefon. Mężczyzna, widząc nadjeżdżający radiowóz, zaczął oddalać się w przeciwnym kierunku, ale dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza, udało się nawiązać z nim kontakt.

Policjant zauważył mężczyznę, który rozmawiał przez telefon i szybkim krokiem oddalał się w kierunku przeciwnym, z którego nadjeżdżał radiowóz.

Podkom. Marek Kłos potwierdził, że mężczyzna znajduje się w kryzysie i wymaga natychmiastowej pomocy. Dzięki profesjonalizmowi i empatii policjantów, 40-latek został przekazany pod opiekę medyczną, gdzie zapewniono mu specjalistyczną pomoc.

Ważne przesłanie

Ta historia to przypomnienie, że w obliczu kryzysu, nigdy nie jesteśmy sami. Warto pamiętać o dostępnych formach wsparcia, takich jak Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 czy Młodzieżowy Telefon Zaufania 116 111. To również ważna lekcja dla nas wszystkich, by nie lekceważyć sygnałów świadczących o czyimś kryzysie.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić.
W całym kraju funkcjonują instytucje gotowe zaoferować wsparcie w trudnych chwilach. Niezależnie od tego, z jakim problemem się zmagamy, pomoc jest na wyciągnięcie ręki. Dzięki odwadze i determinacji osób potrzebujących pomocy oraz profesjonalizmowi służb, można uratować życie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto