Wciąż do przodu

(bb)
Slavia wciąż na czele.
Lider czwartej grupy ligi okręgowej, Slavia Ruda Śląska, w sobotę rozegrała mecz z Budowlanymi Sucha Góra. Z wyjazdowego spotkania rudzianie przywieźli komplet punktów. W 22 min.

W 22 min. po podaniu Starowicza, Bracki zdobył pierwszego gola dla Slavii. Gospodarze, wykorzystując niefrasobliwość obrońców rudzian, wyrównali w 38 minucie. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1: 1.

W drugiej odsłonie spotkania gospodarze nie utrzymali korzystnego dla nich wyniku. W 55. minucie Adrian Kudełko po indywidualnej akcji oddał strzał na bramkę, a odbitą piłkę przez bramkarza skutecznie dobił Bracki. Po faulu na zdobywcy dwóch bramek, w 64. min. sedzia podyktował rzut karny. Egzekutorem był Kudełko, który ostatecznie ustalił wynik meczu. Stuprocentowych sytuacji nie wykorzystali w dalszej części spotkania Bracki, Dutka oraz Kudełko. Ostatecznie rudzianie wygrali z Budowlanymi 3: 1. Kolejne spotkanie Slavia rozegra w środę o 16. z Piastem Ożarowice.