Alba po raz pierwszy

(lis)
Tym razem to chorzowianie okazali sie lepsi od Pogoni. Fot: Ireneusz Dorożański
Zespół Alby Chorzów do tej pory nie wygrał jeszcze w Rudzie Śląskiej. Przełom nastąpił w sobotę, choć jeszcze do przerwy wydawało się, że Pogoń pokona jednak wicelidera tabeli.

Początek był jednak dość udany dla gospodarzy. Do przerwy głównie dzięki Piotrowi Pustelnikowi Pogoń prowadziła już nawet różnicą 10 punktów, ale w końcówce II kwarty moment dekoncentracji rudzian wykorzystali przyjezdni, odrabiając nieco straty. Losy meczu rozstrzygnięte zostały w dwóch ostatnich kwartach. Po przerwie chorzowianie mieli już nawet 20 - punktową przewagę. W zespole Alby znakomicie grał Rafał Dygutowicz, który rzucił aż pięć z dziewięciu "trójek" swojego zespołu. Wśród gości dobrze grali także Marcin Salomonik oraz Łukasz Grzegorzewski. Tylko dzięki ambitnej grze Łukasza Szczypki rudzianie zdołali nieco zmniejszyć rozmiary porażki.

Gospodarze przegrali, ponieważ byli nieskuteczni. Mieli tylko 45 procent skuteczności przy rzutach za 2 pkt, 33 proc. przy rzutach za 3 pkt oraz 72 proc. przy rzutach za 1 pkt. Zespół Alby miał znacznie lepsze statystyki - odpowiednio 57 proc. za 2 pkt, 42 proc. za 3 pkt i 82 proc. za 1 pkt. Ponadto w Pogoni, pozbawionej kontuzjowanego Krzysztofa Morawca, słabo zagrał Tomasz Milewski. Najwyższy gracz gospodarzy zdobył tylko 3 punkty i miał cztery zbiórki w obronie i zaledwie jedną w ataku...

- Byliśmy nieskuteczni, zanotowaliśmy sporą liczbę strat, a poza tym było w naszej grze zbyt dużo momentów dekoncentracji i ?przestojów?. Szczególnie ciężko grało nam się czwartą kwartę... - ocenił Bogusław Mol, szkoleniowiec rudzkiej drużyny.

POGOŃ RUDA ŚLĄSKA - ALBA ALSTOM CHORZÓW 86:97 (27:19, 18:23, 19:25, 22:30)

POGOŃ: Szczypka 24 (2x3), Janus 17, Frankowski 15 (1x3), Pustelnik 10 (1x3), Celiński 9, Paszowski 9 (2x3), Milewski 3, Stolarek 0.

ALBA: Dygutowicz 33 (5x3), Salamonik 14 (1x3), Grzegorzewski 11, Basiński 9, Pawlik 9 (1x3), Środa 9, Pyzik 7 (1x3), Symbor 5 (1x3), Włodara 0.