Górnik Zabrze w starciu z Legią Warszawa. W doliczonym czasie stracony gol. Sprawdź wynik, zdjęcia i wideo

Tomasz Kuczyński
24.09.2023 r. PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa - Górnik Zabrze.
24.09.2023 r. PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa - Górnik Zabrze. Adam Jankowski
W niedzielę 24 września 2023 roku w meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała z Górnikiem Zabrze 2:1 (1:1). Decydująca bramka padła w doliczonym czasie. Legia w piątym meczu u siebie zaliczyła piąte zwycięstwo. Poniżej zobacz ZDJĘCIA z tego spotkania oraz WIDEO z golami.

Zobacz zdjęcia

Górnik Zabrze pojechał do Warszawy po wygranej w Wielkich Derbach Śląska z Ruchem Chorzów 1:0 i remisie z Lechem w Poznaniu 1:1. Legia w sześciu rozegranych meczach w PKO Ekstraklasie była niepokonana, a w czwartek wygrała u siebie Aston Villa 3:2 w Lidze Konferencji Europy.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Legia Warszawa - Górnik Zabrze, 24.09.2023 r.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze: Musiolik dostał prezent

Gospodarze już w 8. minucie cieszyli się z gola. Górnik wyszedł wyżej chcąc przejąć piłkę na połowie Legii, ale lewą stroną przedarł się Patryk Kun i zagrał w pole karne do Tomasa Pekharta. Czeski napastnik zgubił krycie Erika Janży, przyjął piłkę na szóstym metrze tyłem do bramki, i uderzył z półobrotu z powietrza.

Pięć minut później był remis. Naciskany Makana Baku podał piłkę w kierunku własnej bramki wprost do... Sebastiana Musiolika, który skorzystał z prezentu i z zimną krwią pokonał Kacpra Tobiasza.

Górnik grał odważnie, jednak to Legia była bliżej drugiego gola. Po rzucie rożnym w 33. minucie Artur Jędrzejczyk źle trafił w piłkę, szansę miał jeszcze Yuri Ribeiro, ale z bliska kopnął nad bramką. Trzy minuty później Maciej Rosołek sprytnie uderzył piętką i czujny Daniel Bielica nie dał się zaskoczyć.

Po zmianie stron najpierw było groźnie przed bramką Górnik, gdy w 51. minucie Baku trafił w poprzeczkę. Pięć minut później Kamil Lukoszek „zatańczył” w polu karnym, podał do Daisuke Yokoty, który zatrudnił Tobiasza. W 59. minucie bramkarz Legii uratował swój zespół broniąc… głową strzał z bliska Musiolika!

Po drugiej stronie boiska w 67. minucie Bielica poradził sobie z główką wprowadzonego Pawła Wszołka. Na boisku pojawili się też Josue i Ernest Muci, aby pomóc gospodarzom w wywalczeniu trzech punktów.

Im bliżej końca, tym Legia atakowała z coraz większą pasją, a Górnik skupił się na bronieniu remisu. Jednak w drugiej doliczonej minucie zabrzanie stracili gola. Prawą stroną urwał się Wszołek (nie zdążył za nim Janża), wyłożył piłkę na pole karne i Igor Strzałek pokonał Bielicę.

Zabrzanie jeszcze walczyli o wyrównanie, ale bez efektu...

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Tomas Pekhart (8), 1:1 Sebastian Musiolik (12), 2:1 Igor Strzałek (90+2)

Legia: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov, Artur Jędrzejczyk, Yuri Ribeiro - Makana Baku, Bartosz Slisz (62. Juergen Elitim), Jurgen Celhaka (77. Igor Strzałek), Patryk Kun (62. Paweł Wszołek) - Maciej Rosołek (73. Ernest Muci), Tomas Pekhart, Marc Gual (62. Josue).

Górnik: Daniel Bielica - Robert Dadok (64. Boris Sekulić), Kostas Triantafyllopoulos, Rafał Janicki, Erik Janża - Daisuke Yokota, Damian Rasak (77. Szymon Czyż), Dani Pacheco (85. Paweł Olkowski), Lukas Podolski, Kamil Lukoszek (65. Lawrence Ennali) - Sebastian Musiolik (77. Adrian Kapralik).

Żółte kartki: Celhaka - Dadok

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 24.409