Mecz Polska - Portugalia

Magdalena Mikrut-Majeranek
M. Mikrut-Majeranek
Mecz Polska - Portugalia w Rudzie Śląskiej: Zaczęło się dynamicznie. Gol, wielkie brawa, okrzyki zagrzewające do walki, a potem... cisza. Mecz Polski z Portugalią obfitował w emocje. Po pierwszym polskim celnym strzale oddanym przez Roberta Lewandowskiego wydawało się, że półfinał będzie nasz. Niestety, tym razem nie udało się.

Podczas meczu o wejście do półfinału EURO 2016 towarzyszyliśmy rudzianom kibicującym polskiej drużynie.

Piłkarskie rozgrywki rozpoczęto od odśpiewania polskiego hymnu. Kibice wstali i razem z piłkarzami odśpiewali uroczyście słowa zagrzewające do walki. Potem rozpoczęła się wyrównana gra, która przysporzyła wiele emocji.

Dramatycznie zrobiło się pod koniec pierwszej połowy dogrywki, ponieważ.... w rudzkim pubie Druid wyłączył się projektor. Po głośnej manifestacji niezadowolenia przez kibiców, usterkę udało się szybko usunąć.

Polacy nie ustępowali pola Portugalczykom. Oj, działo się! Miejscami dramatycznie i brutalnie. Wyrównana gra nie przyniosła rozstrzygnięcia. Po dwóch połowach i półgodzinnej dogrywce przyszedł czas na rzuty karne.

Piłkarscy snajperzy jeden po drugim wbijali piłkę do bramki. Pomylił się tylko jeden - Polak, Jakub Błaszczykowski. Niestety, tym razem nie dopisało nam szczęście. Polacy nie zagrają w półfinale Euro 2016. W ćwierćfinale przegrali po rzutach karnych 3:5. Po pudle Błaszczykowskiego i celnym strzale Portugalczyka Ruda Śląska zamarła. Kibicie bez słowa wstali i opuścili strefę kibica.