Mysłowice: UKS Judo Mysłowice zdobył 194 medale. Podsumowanie 2018 roku

KJ, mat. pras.
UKS Judo Mysłowice
Uczniowski Klub Sportowy Judo Mysłowice podsumował działalność w 2018 roku. Zawodnicy mają się czym chwalić.

Zawodnicy z UKS Judo Mysłowice biorą udział w różnych zawodach judo oraz ju-jitsu. Poprzedni rok z pewnością należał do grupy, gdyż może pochwalić się licznymi wygranymi.

W 2018 roku zawodnicy klubu wzięli udział w 57 zawodach. 46 zawodów w judo zakończyło się zdobyciem 162 medali (45 złotych, 54 srebrnych oraz 63 brązowe), a 11 zawodów w ju-jitsu przyniosło im 32 medale (zawodnicy zdobyli 15 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych medali).

UKS Judo wziął udział również w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. W Mistrzostwach Świata ju-jitsu - fighting Alicja Gowarzewska zdobyła jeden złoty medal oraz jeden brązowy w ju-jitsu - Duo Show. Brązowy medal w ramach ju-jitsu fighting zdobyła również Dominika Nowicka. Alicja Gowarzewska otrzymała również złoty medal w ju-jitsu fighting w Mistrzostwach Europy.

Zawodnicy również wywalczyli medale na Mistrzostwach i Pucharach Polski. W Mistrzostwach Kraju zdobyli 11 medali, a na Pucharze Polski wygrali 14 medali. UKS zdobyło również medale w różnych turniejach okolicznościowych. Część zawodników wzięła udział w Otwartych Akademickich Mistrzostwach Polski w Judo Juniorów Młodszych (OAMP).