Piaśniki w gazie

(mit)
Obecni liderzy do tej pory najgorszą przeprawę mieli z ekipą Coco Jumbo. Pokonali ich różnicą tylko 8 oczek. Fot. INTERNET
Po czterech kolejkach RALK na czele tabeli nadal pozostają trzy ekipy, które do te3j pory nie doznały porażki. Jak na razie od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą: Piaśniki Magic Ball’s, Kociki-Stalbet Ruda Śląska ...

Po czterech kolejkach RALK na czele tabeli nadal pozostają trzy ekipy, które do te3j pory nie doznały porażki. Jak na razie od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą: Piaśniki Magic Ball’s, Kociki-Stalbet Ruda Śląska oraz Red Devil’s.

W ostatniej serii spotkań, która odbyła się w ostatnią niedzielę listopada, te trzy zespoły odniosły wyraźnie, nie podlegające dyskusji zwycięstwa. I tak obecni liderzy — Piaśniki Magic Ball’s zmierzyli się z zajmującymi przedostatnią pozycję drużyną Bujaka Jamajka.

Oczywiście faworyt tego pojedynku był znany jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Chociaż mecz miał niecodzienny przebieg. Pierwsza kwarta zakończyła się wyraźnym prowadzeniem Piaśników 22:7. W drugiej odsłonie przewaga wzrosła do 22 oczek.

Najdziwniejsza była jednak trzecia kwarta. I nie dlatego, że wygrała ją ekipa Bijaka Jamajka. Szkopuł w tym, że obie ekipy w sumie zdobyły zaledwie 11 punktów! Cały mecz zakończył się wynikiem 64:31.

Większych problemów z pokonaniem swoich rywali nie mieli także obecni wiceliderzy RALK. Kociki Stalbet Ruda Śląska wygrali z Black PantherzZ 86:60. Zawodnicy Kocików na swoją korzyść rozstrzygnęli wszystkie cztery kwarty, wygrywając najwyraźniej ostatnią 28:18.

Podobny przebieg miało spotkanie pomiędzy Red Devil’s, zajmującymi po czterech kolejkach trzecie miejsce w tabeli, a ekipą Plebs. Czerwone diabły także wygrały wszystkie kwarty, w każdej odsłonie pokonując swoich rywali różnicą co najmniej 5 oczek.

Trudno się spodziewać by taki układ sił w RALK został naruszony podczas zbliżającej się piątej kolejki, którą zaplanowano na najbliższą niedzielę. Zdecydowanie ciekawiej zapowiada się pierwsza seria spotkań już w nowym roku. Wtedy bowiem na przeciw siebie staną drużyny Red Devil’s i Kocików Stalbet Ruda Śl. Po tej kolejce z pewnością nie będzie już trzech, niepokonanych drużyn.