Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Rudy Śląskiej opowiadali o bezpiecznym wypoczynku nad wodą w parku wodnym Aquadrom

Magdalena Łabędzka
Magdalena Łabędzka
Przed rozpoczęciem wakacji przedstawiliśmy wam zasady bezpieczeństwa, których warto przestrzegać podczas samotnych wędrówek, wyjazdów, które powinny znać nasze dzieci, w tym zasady dotyczące zabawy nad wodą. Wczoraj policjanci spotkali się z dziećmi w Aquadromie, żeby zwrócić uwagę na zagrożenia wynikające z odpoczynku nad wodą, a także promowanie odpowiedzialnych postaw i ograniczenie wypadków w okresie wakacyjnym.

Mundurowi z Rudy Śląskiej realizowali wczoraj założenia kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Bezpieczne Wakacje”.
Głównym celem tegorocznych akcji jest zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z odpoczynku nad wodą, a także promowanie odpowiedzialnych postaw i ograniczenie wypadków w okresie wakacyjnym, nie tylko wśród dzieci. O bezpieczeństwie podczas wakacji pisaliśmy już dla was w poniższym artykule:
Bezpieczne wakacje z KMP w Rudzie Śląskiej

Wczoraj, 02 sierpnia dzielnicowy z V Komisariatu Policji mł. asp. Szymon Sikora wraz z profilaktykiem rudzkiej komendy sierż. szt. Mateuszem Pandzioch odwiedzili miejscowy park wodny - Aquadrom. Policjanci rozmawiali z uczestnikami półkolonii, a później z mieszkańcami korzystającymi z parku wodnego, zwłaszcza z dziećmi, które chętnie podejmowały dyskusje i dzieliły się swoją wiedzą dotyczącą zasad bezpiecznego wypoczynku m.in. nad wodą. Młodzi rudzianie dowiedzieli się także jak zachować się w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych takich jak upały, burze czy wichury, które ostatnimi czasy często towarzyszą nam podczas wakacji. Ważnym elementem spotkania była rozmowa na temat zachowania w przypadku zagubienia się w większych skupiskach ludzi, w tym wypadku na plażach, więc policjanci poruszyli aspekty kampanii "Mamo! Tato! Tutaj jestem!", która ma za zadanie zwiększyć świadomość dorosłych ile niebezpieczeństw czyha na dzieci nawet w chwili nieuwagi.

Najmłodsi zwykle nie są na tyle zaradni i odpowiedzialni, aby odnaleźć się w stresowej sytuacji samodzielnie, a samo zdarzenie może być dla nich bardzo traumatyczne. Lęk oraz dezorientacja nie pozwalają dzieciom racjonalnie myśleć. Dodatkowo brak życiowego doświadczenia nie pomaga odpowiednio się zachować. Rodzice natomiast znajdując się w sytuacji nagłej nieobecności dziecka, przeżywają najdłuższe minuty swojego życia. Trzeba także zwrócić uwagę na fakt, że zatłoczone lokalizacje, jak place zabaw, wesołe miasteczka, imprezy masowe, dworce kolejowe i autobusowe czy duże centra handlowe to miejsca, gdzie dzieci, poza zagubieniem, mogą być narażone na wiele innych zagrożeń. W takim otoczeniu łatwiej o anonimowość, która sprzyja zagrożeniom związanym z kontaktem dziecka z obcymi osobami mającymi złe intencje. Brak uwagi ze strony rodzica w połączeniu z dziecięcą naiwnością, mogą zostać wykorzystane przez takie osoby, które będą chciały np. „poczęstować dziecko smakołykami”, „pokazać ładnego pieska”, „zaprosić na wycieczkę fajnym samochodem” itd. - czytamy na stronie śląskiej Policji

Więcej informacji o akcji "Mamo, tato tutaj jestem" można znaleźć na stronie slaska.policja.gov.pl
Zobaczcie na zdjęciach jak wyglądało spotkanie policjantów z uczestnikami półkolonii!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto