Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ponad 3 mln zł z budżetu Rudy Śląskiej będzie przeznaczone na kluby i stowarzyszenia sportowe. Rozstrzygnięto konkurs miejski

OPRAC.:
Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
Ponad 3,3 mln zł z budżetu Rudy Śląskiej na sport w 2023 r.
Ponad 3,3 mln zł z budżetu Rudy Śląskiej na sport w 2023 r. Pixabay
Władze Rudy Śląskiej przeznaczą łącznie prawie 3,4 mln zł na wsparcie klubów i stowarzyszeń sportowych w mieście. - Tegoroczne dofinansowanie dla rudzkiego sportu jest o ponad 2 mln zł większe od ubiegłorocznego – podkreśla rudzki Urząd Miasta. Znaczna część tej kwoty będzie przeznaczona na szkolenie dzieci i młodzieży.

Prawie 3,4 mln zł z budżetu Rudy Śląskiej zostanie przeznaczone na sport

Jak informuje Urząd Miasta, przeszło 2,4 mln zł będzie przeznaczone na szkolenie dzieci i młodzieży. 1 mln zł z tych środków będzie przeznaczony na utrzymanie bazy sportowej. Najwięcej pieniędzy trafi do Klubu Sportowego „Zgoda” (215 tys. zł), Zapaśniczego Klubu Sportowego „Slavia” (155 tys. zł) oraz do Górniczego Klubu Sportowego „Wawel” (153 tys. zł).

Z kolei na sportowe szkolenie grup seniorskich w 2023 r. z budżetu miasta przekazanych zostanie 800 tys. zł, a kolejne 150 tys. zł – na organizację miejskich imprez sportowych oraz udział rudzkich sportowców w zawodach różnej rangi.

- Przy podziale środków pod uwagę brano szereg kryteriów. Dotyczyły one m.in. liczby zawodników i ich udziału we współzawodnictwie sportowym, a także osiąganych wyników – wylicza Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej Urzędu Miasta.

Rudzki Urząd Miasta dodaje, że nowością jest nagrodzenie organizacji pozarządowych zajmujących się pozyskiwaniem grantów lub dotacji. Trafi do nich 40 tys. zł z budżetu miasta.

- Dużą rolę w całym procesie podziału środków na wsparcie kultury fizycznej odegrała Rada Sportu. Dziękuję wszystkim jej członkom za dyskusję oraz przedstawione pomysły, część z nich wykorzystano – mówi Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

Rudzki Urząd Miasta podkreśla, że tegoroczne dofinansowanie dla rudzkiego sportu jest o ponad 2 mln zł większe od ubiegłorocznego. Władze miasta dodają, że w latach 2021 i 2020 na ten cel przeznaczano odpowiednio 1,5 mln zł i niespełna 300 tys. zł. Prezydent Rudy Śląskiej, zaznacza, że zwiększenie roli i znaczenia sportu w życiu miasta, a także wzrost kwot przeznaczanych na wsparcie dla klubów i stowarzyszeń, były jednymi z jego głównych celów.

- Mam nadzieję, że wypracowane wspólnie ze środowiskiem sportowym zasady podziału środków pozwolą na zaspokojenie najważniejszych potrzeb, a także umożliwią rozwój poszczególnych dyscyplin i konkurencji sportowych w mieście – podkreśla prezydent miasta.

Więcej informacji na temat konkursu, w tym szczegółowy wykaz klubów, które otrzymają wsparcie z miasta, można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej rudzkiego urzędu

od 7 lat
Wideo

Hokejowe Fudeko GAS Gdańsk chce się rozwijać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto