MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Psiarze z Rudy Śląskiej muszą to wypróbować - zakończyła się realizacja kolejnej inwestycji, to "Psia heca"

Magdalena Łabędzka
Magdalena Łabędzka
Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej
Nowe inwestycje z budżetu obywatelskiego powstają w Rudzie Śląskiej. Mieszkańcy miasta mogą cieszyć się nowoczesnymi obiektami, które uatrakcyjnią Rudę Śląską. W dzielnic Wirek powstał nowoczesny wybieg dla psów. Właściciele czworonogów chętnie z niego skorzystają.

Ruda Śląska wzbogacona o kolejne inwestycje

Do użytku oddano kolejne inwestycje wykonane w ramach budżetu obywatelskiego na 2022 rok. Tym razem coś co zadowoli psiarzy. W dzielnicy Wirek powstał nowoczesny wybieg "Psia heca". Zmodernizowano też place zabaw przy przedszkolach nr 9 oraz 35.

- Budżet obywatelski to fantastyczna sprawa, bo daje mieszkańcom bezpośrednią możliwość decydowania o przedsięwzięciach realizowanych w mieście, szczególnie w ich najbliższym otoczeniu – mówi Michał Pierończyk, prezydent miasta.

Wybieg dla psów

W dzielnicy Wirek wybudowany został wybieg dla psów „Psia heca”. Wybieg jest ogrodzony i oświetlony. To spory teren o wielkości około 1600 m2. Właściciele psów będą teraz mieli nowoczesne miejsce żeby zapewnić swoim czworonogom zdrową i bezpieczną porcję ruchu. Teren wyposażony został w tor do agility składający się m.in. z drążków do przeskoków, tunelu, równoważni małej i dużej, słupków do slalomu, obręczy do przeskoków czy psiej toalety. Miejsce sprawdzi się do szkolenia psów i prawidłowej socjalizacji do jest bardzo ważne jeżeli chcemy żeby piesek nie stanowił zagrożenia dla mieszkańców ale też dla siebie samego. Psi wybieg ma podłoże z trawy, są tam niskie nasadzenia, a dla właścicieli zwierząt zamontowano ławki i kosze na śmieci oraz odchody. Koszt inwestycji wyniósł 255 tys. zł.

Place zabaw

W ramach inwestycji powstały nowe place zabaw. Pierwszy to plac zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 9. Plac zabaw został tam całkowicie zmodernizowany. Powstały nowe urządzenia, trampolina, zestaw sprawnościowy, bujaki sprężynowe czy też elementy niezbędnej małej architektury. Koszt zadania to nieco ponad 140 tys. zł.
Drugim placem jest ogólnodostępny plac zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 35. Plac został wyposażony w trampoliny, zacienioną piaskownicę, elementy sensoryczne, w wielofunkcyjny zestaw terenowy (statek) oraz urządzenia umożliwiające zabawę dzieciom z niepełnosprawnościami. Plac został zabezpieczony bezpieczną nawierzchnią z mat przerostowych, pojawiły się ławeczki, kosze na śmieci i tablica regulaminowa. Koszt inwestycji to 190 tys. zł.

Inwestycje zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2022 to skwer między ul. Katowicką i Siekiela, place zabaw przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz przy Miejskim Przedszkolu nr 20, parking przy ul. Jankowskiego, rewitalizacja ciągu pieszego na obszarze między ulicami Górnośląską, Grzegorzka i Zgrzebnioka oraz tor rowerowy typu pumptrack na terenie Burlocha. To część zadań, które już zastały zakończone. Wciąż trwa realizacja terenowych tras rowerowych w Parku Strzelnica, parkingu dla samochodów osobowych, autokaru wycieczkowego i rowerów przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz zadania dużego „Burloch Arena – dokładamy atrakcji”, czyli doposażenia Burloch Areny w boisko wielofunkcyjne z nawierzchni poliuretanowej oraz urządzenia zabawowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wyjazd reprezentacji Polski z Hanoweru na mecz do Hamburga

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto