Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruda Śląska: Egzaminacyjnych zmagań dzień drugi

Magdalena Mikrut-Majeranek
Magdalena Mikrut-Majeranek
Trwa egzamin gimnazjalny. Uczniowie trzecich klas mają już za sobą test z części humanistycznej. Dziś musieli rozwiązać także część matematyczno - przyrodniczą. Jak im poszło? Na jakie pytania musieli odpowiadać? Zapytaliśmy o to gimnazjalistów z Gimnazjum nr 4, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. H.C. Hoovera w Rudzie Śląskiej.

Gimnazjaliści o godz. 9.00 przystąpili do rozwiązywania egzaminu z przedmiotów przyrodniczych. Obejmował on wiedzę za zakresu biologii, chemii, fizyki czy geografii. Mieli na to 60 minut.

Część przyrodnicza nie zaskoczyła gimnazjalistów z Gimnazjum nr 4 w Rudzie Śląskiej. Uczniowie "szkoły na moście", jak twierdzą, przyszli na egzamin solidnie przygotowani.

Gimnazjaliści oceniają, że najprostsza była część egzaminu, zawierająca pytania z fizyki. - Musieliśmy obliczyć, która piłka unosząca się na wodzie waży najmniej. Obliczyłam to bez problemu - zdradza Nikola z klasy 3G.

Natomiast sporo trudności sprawiła gimnazjalistom chemia. - Zadania były rozmaite. Najprostsze z nich było to, w którym musieliśmy obliczyć gęstość cieczy - mówi Agnieszka, także z 3G. - Przygotowywałam się przez półtora miesiąca. Po gimnazjum planuję rozpocząć edukację w szkole zawodowej, na kierunku fryzjerstwo - dodaje.

Zdający najmilej wspominają zadania z geografii. - Geografia to pikuś. Była najprostsza. Błyskawicznie rozwiązałam banalne zadanie związane z mapą, polegające na obliczeniu różnicy w czasie pomiędzy podanymi miejscowościami - wylicza Justyna. Jak przyznaje, matematyka to wyzwania. - Bardzo się stresuje - dodaje Justyna. Po ukończeniu gimnazjum wybierze techniku. Nie sprecyzowała jeszcze które to będzie.

Po rozwiązaniu części przyrodniczej egzaminu, zdający mogli zrobić sobie przerwę. Ponownie na salę egzaminacyjną wkroczyli o godz. 11.00, kiedy to rozpoczął się egzamin z królowej nauk - matematyki. Na rozwiązanie wszystkich zadań uczniowie mieli 90 minut.

Po rozwiązaniu testy wypełnione przez gimnazjalistów zostaną zakodowane i trafią do egzaminatorów z okręgowych komisji. Gimnazjaliści poznają wyniki swoich egzaminów dopiero 16 czerwca 2017 r., natomiast zaświadczenia otrzymają 23 czerwca 2017 r. Wynik egzaminów będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

Podejście do egzaminów stanowi warunek ukończenia gimnazjum. Przypominamy jednak, że wszyscy, którzy nie przystąpią do egzaminu w tym tygodniu, mogą skorzystać z dodatkowego terminu w czerwcu. Część humanistyczna zostanie przeprowadzona 1 czerwca, część matematyczno-przyrodnicza - 2 czerwca, natomiast egzamin z języka nowożytnego odbędzie się 5 czerwca.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto