Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruda Śląska w Ślesinie w ramach konkursu „Europa to my"

Redakcja
Ruda Śląska w Ślesinie promowała się w ramach konkursu „Europa to my"
Ruda Śląska w Ślesinie promowała się w ramach konkursu „Europa to my" Urząd Miasta Ruda Śląska
Tłumy ludzi bawiły się w Ślesinie, w miejscowości, która wygrała konkurs „Europa to my”. W imprezie finałowej udział wzięli wszyscy finaliści plebiscytu. Przez klika godzin Ruda Śląska w Ślesinie mogła się promować. Stoisko promocyjne naszego miasta odwiedziło ponad 20 tysięcy Wielkopolan

W finale, oprócz gwiazd polskiej estrady, wzięli udział przedstawiciele 10 miast, które Kapituła Konkursowa wytypowała do ostatecznej rywalizacji. Również pojawiła się Ruda Śląska w Ślesinie.

- Przez wiele godzin mieliśmy ręce pełne roboty, bo odwiedzających miasteczko było bardzo dużo - mówi Dominika Rusin z Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta, która reprezentowała miasto Ruda Śląska w Ślesinie.- Ludzie pytali jakie są atrakcyjne miejsca w Rudzie Śląskiej, jaki jest dojazd, a przede wszystkim jaka jest receptura chleba „Rudzianin”, którym częstowaliśmy podczas wydarzenia. Chleb z piekarni Jakubiec i smalec z zakładu Kuś okazały się znakomitą wizytówką Rudy Śląskiej - dodaje.

- Trzeba podkreślić, że realizacja filmu promującego Rudę Śląską, jego wielokrotna emisja na antenie telewizyjnej Jedynki, obecność na antenie Radia Zet, no i ta bezpośrednia promocja odbyły się bez nakładu środków finansowych z naszej strony - tłumaczy Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej w Rudzie Śląskiej. - Dzięki inicjatywie Radia Zet i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego mogliśmy uczestniczyć w ciekawej rywalizacji, bo projekty realizowane z funduszy unijnych przez inne miasta mogą stać się naszą inspiracją - podkreśla.

Wyniki konkursu "Europa to my". Ruda Śląska w Ślesinie - odwiedzimy zwycięskie miasto

W specjalnie przygotowanych namiotach przedstawiciele miasta Ruda Śląska w Ślesinie opowiadali o tym, jak efektywnie wykorzystali unijne pieniądze i jak pozytywnie dotacje wpłynęły na poziom życia mieszkańców.

Podobnie było w przypadku innych miast. Przypomnijmy, że w Ślesinie wyremontowano przystań jachtową, w Wałczu zagospodarowano wybrzeże jeziora Raduń, w Karkonoszach poprawiono infrastrukturę turystyczną miast pogranicza polsko-czeskiego, natomiast w Owidzu przeprowadzono rekonstrukcję średniowiecznego grodu.

Inowrocław dzięki pozyskaniu środków unijnych posiada zrewitalizowaną starówkę oraz piękny park uzdrowiskowy zwany solankowym. Kostrzyn nad Odrą chwalił się podczas pikniku szkołą marzeń, a Jarocin przystosowaniem niezagospodarowanych budynków i terenów do potrzeb społeczno-kulturalnych.

Nowe życie otrzymał również Kutnowski Dom Kultury i centrum Pałecznicy, które zostały zrewitalizowane w czasie trwającej jeszcze perspektywy finansowej.

Ruda Śląska w Ślesinie również mogła się pochwalić wieloma projektami, na które pozyskano dofinansowanie z różnych programów unijnych, czyli trasą N-S i rynkiem.

Zobaczcie zdjęcia, jak promowała się Ruda Śląska w Ślesinie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto