Rudzcy mundurowi na Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej walczyli o tytuł mistrza. Jak im poszło?

Magdalena Łabędzka
Trzymanie formy i aktywność fizyczna to dla policjantów podstawa przygotowania do pracy, zwłaszcza w terenie. Policjanci często łączą zabawę z treningiem. Tak spędzając wolny czas policjanci przygotowują się nie tylko do służby ale też do różnych zawodów sportowych, w których mundurowi biorą udział nawet kilka razy w ciągu roku. Są to zawody siłowe, biegi i mecze.

Policjanci z Rudy Śląskiej na Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Halowej Piłce Nożnej

Pandemia Covid-19 mocno ograniczyła możliwość spędzania aktywnie czasu wolnego i udziału w zawodach. Po dwuletniej przerwie po w Siemianowicach Śląskich odbyło się znów jedno z największych policyjnych wydarzeń sportowych, czyli Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Halowej Piłce Nożnej. Na boisku hali sportowej "Michał" przez trzy dni trwały zawody podczas, których 32 jednostki Policji walczyły o tytuł mistrza. W 2022 roku odbyła się 6 odsłona zawodów mundurowych. Poprzednie zawody wygrali policjanci z Rudy Śląskiej.

W tym roku pierwsze miejsce zajęła reprezentacja KMP z Gliwic. Mundurowi pokonali rybnickich policjantów. Rudzcy policjanci wynikiem 3:1 pokonali drużynę policji z Tychów, zajmując trzecie miejsce. Do Rudy Śląskiej powrócili z pucharem i statuetką dla najlepszego strzelca mistrzostw.

W ciągu roku odbywa się wiele imprez sportowych, a do udziału w części z nich zapraszani są również cywile. Takie zawody są wtedy dzielone na kategorie mundurowych i tzw. open.