Co za skoki Polaków podczas treningu na MŚ w Planicy! Wyniki robią wrażenie
Seria próbna przed kwalifikacjach rozgrzała wyobraźnię kibiców. Pierwsze miejsce w tym nieoficjalnym rankingu zajął Dawid Kubacki, 3. był Piotr Żyła (Polaków przedzielił Ryoyu Kobayashi). Na 8. pozycji sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł, który wcześniej wygrał z Pawłem Wąskiem rywalizację o ostatnie wolne miejsce w kadrze na ten konkurs (na skoczni normalnej Polska miała 5 przepustek, bo tytułu bronił Żyła, na dużej - tylko 4).
Wąsek zresztą na Instagramie napisał, że już żegna się z MŚ w Planicy. A to najwyraźniej oznacza, że skład na sobotni konkurs drużynowy został już przez Thomasa Thurnbichlera wybrany i zakomunikowany zawodnikom.
Dzisiaj w Planicy Polacy uzyskali dobre wyniki. W komplecie awansowali do konkursu MŚ w skokach
Na liście startowej kwalifikacji były dzisiaj 62 nazwiska. Awans do konkursu dla naszych był wręcz obowiązkiem, bo przecież w MŚ w Planicy w skokach składy tych najmocniejszych ekip są ograniczone, mniej liczone, a dzięki temu łatwiej uzyskiwać dobre wyniki.
Przykrej niespodzianki dziś nie było, Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do piątkowego konkursu indywidualnego na dużej skoczni. Zadowolony był chyba zwłaszcza Kamil Stoch, bo podczas pełni punktowanej próby miał dużo lepszy skok niż podczas treningu. Poleciał na 136 m, co było wynikiem na miarę miejsca w ścisłej czołówce stawki - 3.
Z Polaków przeskoczył go tylko Dawid Kubacki, który miał notę lepszą o 0,2 pkt i zajął 2. miejsce. Do najlepszego Słoweńca Timiego Zajca stracił 5,4 pkt (typowany do złota lider PŚ Halvor Egner Granerud był 9.)..
Piotr Żyła, mistrz ze skoczni normalnej, normę wykonał - awansował bez problemów, znalazł się w drugiej dziesiątce (16.). Aleksander Zniszczoł był 31.
Wyniki kwalifikacji MŚ w skokach w Planicy (dzisiaj, czwartek 2.03)
- 1. Timi Zajc (Słowenia) 142,5 (136 m)
- 2. Dawid Kubacki (Polska) 137,1 (131,5 m)
- 3. Kamil Stoch (Polska) 136,9 (136 m)
- 4.Johan Andre Forfang (Norwegia) 133,4 (136 m)
- 5. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 132,9 (131 m)
- ...
- 16. Piotr Żyła (Polska) 125 (126 m)
- 31. Aleksander Zniszczoł (Polska) 113,6 (127,5 m)
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Sony Xperia 1 IV 12/256GB Czarny
smartfon xperia 1 iv dysponuje najlepszymi rozwiąz…
kup teraz

Apple iPhone 14 Plus 256GB Żółty
Okres gwarancji: 12 miesięcyWyposażenie: iPhone z …
kup teraz

Doogee S98 8/256GB Czarny
Smartfony Doogee. Flagowy model Doogee S98 został …
kup teraz

Redmi 10C 4/128GB Zielony
Redmi 10C Szybkość i niezwykła wydajność dzięki Sn…
Reprezentacja Polski. Rzecznik PZPN o problemach w kadrze