Sparingi rudzkich drużyn

Andrzej Azyan
Dariusz Kot (pierwszy z prawej) zdobył dwie bramki  w meczu z Walką
Dariusz Kot (pierwszy z prawej) zdobył dwie bramki w meczu z Walką Fot. Arkadiusz Ławrywianiec
W kolejnym sparingu drużyna Grunwaldu Ruda Śląska (IV liga) pokonała u siebie Walkę Zabrze (liga okręgowa) 6:0 (4:0). Bramki zdobyli: Dariusz Grzywa 2, Dariusz Kot 2, Wojciech Sadlok, Tomasz Jarczyk.

Grunwald wystąpił w składzie: I połowa: Janosz - Król, Grzywa, Jarczyk, Lein - Zuga, Sadlok, Łęcki, Kot oraz dwóch testowanych zawodników młodzieżowców, których nazwisk nie podano; II połowa: Żydek - Grzesiak, Jarczyk, Rudyk - Mamos, Simon, Sadlok - Kot, Kucharz oraz dwóch testowanych zawodników młodzieżowców.

Mecz z Walką był dla piłkarzy Grunwaldu podsumowaniem tygodniowego obozu dochodzeniowego. Trenowali na nim bardzo solidnie pod wodzą trenera Teodora Wawocznego, a mimo to wypadli dobrze. Na pewno cieszy skuteczność strzelecka.

Trzeba jednak wspomnieć o tym, że w drużynie Walki zabrakło doświadczonego bramkarza, Daniela Piechoty. Dla zabrzan to był pierwszy mecz na zielonej murawie, od rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu. Jutro o godz. 10 w Halembie Grunwald w kolejnym, sparingowym meczu zagra z Beskidem Andrychów (III liga małopolska).

Drużyna Slavii Ruda Śląska (IV liga) przegrała z Uranią Ruda Śląska (liga okręgowa) 1:2 (0:0). Bramki zdobyli: dla Slavii - Dominik Pawlik; dla Uranii - Adrian Dykta 2.

Składy drużyn:
Slavia: Wójcik - Janik, Drynda, Met, Kobylański - Dudka, Kowolik, Koseła, Pawlik - Kosiecki, Jentrzok oraz Golda, Cieślok, Berus.

Urania: Rybczyński - Małaczyński, Baran, Wolek, Piszczatowski - Stawowy, Mikusz, Bujny, Spiolek - Wróblewski, Dykta oraz Pardela - Grzesik, Kamieński, Żurek.

- Mimo porażki, nasz zespół w pewnych momentach grał poprawnie. W zespole wystąpiło tylko trzech zawodników z podstawowego składu z poprzedniego sezonu - Dykta, Met, Pawlik. Po siedemdziesięciu minutach prowadziliśmy 1:0. Po błędach straciliśmy dwie bramki - powiedział Tomasz Grozmani, trener Slavii.

Warto wspomnieć o tym, że dwie bramki dla Uranii zdobył Adrian Dykta, który w poprzednim sezonie występował w Slavii. W Uranii trenują także Arkadiusz Spiolek (Grunwald Ruda Śląska) i Grzegorz Żurek (Śląsk Świętochłowice). Nowym zawodnikiem Uranii jest Paweł Wróblewski (Gwarek Ornontowice). Szykuje się silna ekipa.

Jutro Slavia w kolejnym meczu sparingowym zagra w Mikołowie z tamtejszym AKS. Urania zmierzy się z MKS Siemianowice.