Sportowiec Roku 2017. Ostatnie godziny głosowania. Kto z naszych wygra?

JAK
Żywiecczyznę w plebiscycie reprezentuje m.in. Wioleta Myszor, znakomita łuczniczka. Wioleta Myszor/Facebook
Drodzy Państwo, przypominamy, że dzisiaj w piątek 12 stycznia o godz. 22.00 zakończy się wojewódzki etap plebiscytu „Dziennika Zachodniego”, podczas którego chcemy uhonorować wszystkich tych, którzy w minionym roku odnieśli sportowe sukcesy lub walnie się do nich przyczynili

Wybieramy Sportowców Roku 2017 województwa śląskiego w sześciu kategoriach: Sportowiec Roku, Trener Roku, Drużyna Roku (w grach zespołowych), Młodzieżowy Sportowiec Roku do lat 18, Trener Młodzieży Roku do lat 18, Młodzieżowa Drużyna Roku do lat 18 (w grach zespołowych). Finał wojewódzki trwa właśnie do 12 stycznia 2018 r. Nagrody wręczymy 17 lutego na Stadionie Śląskim.

ZOBACZ AKTUALNE WYNIKI TUTAJ

W powiecie żywieckim kategorię Sportowiec Roku zdominowali (zasłużenie) zawodniczki i zawodnicy z LKS Łucznik Żywiec. W pierwszej trójce znalazły się: Wioleta Myszor, Sylwia Zyzańska i Natalia Leśniak i to one reprezentują Żywiecczyznę w finale wojewódzkim.

W kategorii Trener Roku do dalszej części naszego plebiscytu przeszli Robert Sołtysek z TS Metal Węgierska Górka oraz Justyna Dyrlaga z Justefit. Zawodniczki LKS Łucznik Żywiec, które mogą się pochwalić m.in. tytułami Mistrzyń Polski Seniorek oraz Halowych Mistrzyń Europy Seniorek, zajęły pierwsze miejsce w kategorii Drużyna Roku. Na drugim miejscu uplasowała się Aqua Dance działająca przy żywieckim Miejskim Centrum Kultury, a na trzecim - Mistrzowie Polski Juniorów Młodszych i OOM w Warszawie.

Kategorię Młodzieżowy Sportowiec Roku w powiecie żywieckim wygrał Tomasz Fijak z MKS Żywiec, na drugiej pozycji uplasował się Oskar Kasprowski z LKS Łucznik-Żywiec, a na trzecim Hubert Sermak z BWM Team i to oni przeszli do finału wojewódzkiego.

W kategorii Trener Młodzieży Roku wygrał z kolei Wiktor Patryas z LKS Łucznik-Żywiec, drugi był Tomasz Podgórski z TDK Crew Żywiec, a trzeci - Tomasz Fijak z SMS ŻAPN Żywiec - AMT. Młodzieżową Drużyną Roku na Żywiecczyźnie została ekipa TDK Crew, Szkoła Tańca i Ruchu Dance 4 You, na drugim miejscu uplasowały się ekipy ŻAPN rocznik 2008, SMS ŻAPN Żywiec rocznik 2008.

Kandydaci, którzy zdobędą w swoich kategoriach najwięcej głosów i zdobędą pierwsze miejsca otrzymają w nagrodę dyplomy, statuetki oraz vouchery na dwuosobowy tygodniowy pobyt w Hotelu Poniwiec Mała Czantoria w Ustroniu. Zdobywcy drugich i trzecich miejsc otrzymają pamiątkowy dyplom i voucher na dwuosobowy trzydniowy pobyt w Hotelu Poniwiec Mała Czantoria w Ustroniu. Swoje nagrody przyzna także specjalnie powołana Kapituła. Nagrody w wysokości 5 tys. zł ufundowane przez marszałka województwa śląskiego otrzymają laureaci tutułów Sportowiec Roku i Trener Roku. Z kolei Drużyna Roku zostanie uhonorowana nagrodą w wysokości po 10 tys. zł.