Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkanie z projektantem Centrum Nauki Kopernik

AW
fot. arc.
O tym jak powstawał jeden z najnowocześniejszych ośrodków kulturalno-naukowych w Europie, po co zaprojektowano w nim kratery i planetarium przypominające wielki głaz, jaką rolę odgrywa tam woda oraz o tym że nie trzeba być z Warszawy by projektować stołeczne budynki i że czasem proste rozwiązania są najlepsze - będzie w najbliższy czwartek opowiadał Jan Kubec, architekt z Rudy Śląskiej, który wraz ze swoim zespołem zaprojektował Centrum Nauki Kopernik

Projekt rudzkiej pracownia RAr_2 Laboratorium Architektury pięć lat temu pokonał 19 innych z całej Polski i zagranicy. Wygrali bo postawili na naturę.
– Tylko ta praca wpisuje się w krajobraz Powiśla – uzasadniali swój wybór członkowie komisji konkursowej.


Jan Kubec podkreślał, że krajobraz zaczyna w architekturze pełnić nową rolę, szczególnie w urbanistycznym układzie miast. W swoich projektach wracają do źródeł krajobrazu tworząc nowoczesną architekturę miejską.


To co wtedy zachwyciło na papierze komisję konkursową, teraz zachwyca odwiedzających. Na początku listopada do Centrum Kopernik zawitali pierwsi zwiedzający. Mieli okazję zobaczyć, dotknąć a nawet poczuć zebrane w budynku A interaktywne eksponaty. Na wiosną zostanie oddany do użytku budynek B z salami konferencyjnymi, planetarium oraz tzw. ogród odkrywców.
Spotkanie z rudzkim architektem odbędzie się 2 grudnia w siedzibie Śląskiego Parku Przemysłowo-Technologicznym w Rudzie Śląskiej przy ul. Szyb Walenty 26 o godz. 14.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto