Szlagier w Kochłowicach

AA
Drużyna Uranii wróciła do gry o awans do IV ligi. W meczu na szczycie w grupie IV ligi okręgowej zremisowała w Zabrzu z Walką 1:1 (0:0). Mecz był zacięty.

Prowadzenie dla Uranii zdobył Tomasz Oczko (81.). Wykorzystał prostopadłe podanie od Alberta Bujnego i z rogu, spoza linii pola karnego, strzelił w długi róg. W 83. minucie, ze środka boiska, Remigiusz Kowalski podał do Jarosława Dolnego, który ograł obrońcę Uranii i także strzałem w długi róg pokonał bramkarza. Urania zdobyła jeszcze jedną bramkę w 87. minucie, po strzale Dariusza Janika, ale sędzia jej nie uznał.

- Przed meczem remis wziąłbym w ciemno. Teraz czuję niedosyt. Nasi zawodnicy zostawili na boisku sporo zdrowia i serca - powiedział Stanisław Mikusz, trener Uranii.

Skład Uranii: Kiełtyka - Flaczek, Małaczyński, Baran, Wojciuch - Stawowy, Mikusz, Wolek, Janik (90. Grzesik)- Oczko, Bujny.

W tabeli prowadzi Walka przed Uranią po 40 pkt. Kolejne miejsca: 3. Gazobudowa Zabrze - 40 pkt., 4. Carbo Gliwice - 39, 5. Ruch II Radzionków - 37, 6. Szombierki Bytom - 37.

Jutro w Kochłowicach o godz. 17 Urania w kolejnym ważnym meczu zagra z Carbo Gliwice.