Szombierki wywalczyli punkt z liderem, Gazobudową Zabrze

Marcin Szczepański
Szombierki Bytom rozpoczęły rundę wiosenną od remisu
Szombierki Bytom rozpoczęły rundę wiosenną od remisu fot. Marcin Szczepański.
Od trudnego sprawdzianu rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Szombierek Bytom, którzy po cichu liczą na włączenie się do walki do awans. W pierwszym meczu rundy od razu przyszło im zmierzyć się z liderem, Gazobudową Zabrze. "Zieloni" wyszli z tej konfrontacji obronną ręką i wywalczyli szczęśliwy remis 1:1. Okupili to jednak poważną kontuzją Grzegorza Waśkiewicza.

- Jestem zadowolony z wyniku, jednak patrząc na przebieg spotkania, to Gazobudowie bardziej należało się zwycięstwo. No ale tak bywa w piłce. W poprzedniej rundzie przegraliśmy u nich 0:1, będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Teraz Gazobudowa w drugiej połowie nas zmiażdżyła, na szczęście zdobyła tylko jedną bramkę - mówi Krzysztof Górecko, trener Szomierek.

Pierwsza część spotkania nie zapowiadała jednak tak jednostronnej drugiej odsłony. Na tle lidera Szombierki prezentowały się bardzo dobrze, co miało odzwierciedlenie w statystykach meczowych. Gazobudowa w pierwszej połowie oddała tylko jeden strzał na bramkę, natomiast Szombierki ośmiokrotnie wykonywały rzut rożny. Po jednym z nich do piłki najwyżej wyskoczył Marcin Kaczmarczyk i pokonał bramkarza rywali.

Po zmianie stron obraz gry diametralnie się jednak zmienił, a goście zamknęli "zielonych" na własnej połowie.

- Rywale po zmianie stron stworzyli sobie mnóstwo okazji. Mieliśmy problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Na pewno utrudniał to między innymi fakt, że w drugiej połowie graliśmy pod bardzo silnie wiejący wiatr - tłumaczy Górecko.

Napór Gazobudowy przyniósł efekt w 60. minucie, kiedy w sytuacji sam na sam napastnik gości pokonał Michała Koja. Później szczęście sprzyjało Szombierkom i mimo kolejnych ataków zabrzan wynik spotkania już się nie zmienił.

W pierwszej połowie groźnie wyglądającego urazu nabawił się Grzegorz Waśkiewicz, który w walce o górną piłkę złamał kość jarzmową. Natychmiast został przewieziony do szpitala, gdzie jeszcze w sobotę przeszedł operację. Do treningów będzie mógł wrócić dopiero za kilka tygodni.

- Odwiedziliśmy go po operacji, na szczęście czuje się już lepiej - mówi Górecko.

Zwycięstwem nad innym zabrzańskim zespołem wiosnę zainaugurowała Silesia Miechowice. Podopieczni Roberta Sztandery po bramkach Artura Grzesika i Tomasza Baczewskiego pokonali Gwarka 2:0.

Szombierki zajmują szóste, a Silesia siódme miejsce. Jutro kolejny mecz rozegrają miechowiczanie, którzy podejmą Orła Nakło. Spotkanie Szombierek z Ruchem II Radzionków zostało przełożone.

Liga okręgowa, grupa IV

WYNIKI 16. KOLEJKI

Szombierki Bytom -Gazobudowa Zabrze 1:1, Gwarek Zabrze - Silesia Miechowice 0:2, KS Strzybnica - Sparta Zabrze 0:2, Urania Ruda Śląska - Jedność Przyszowice 3:0, Fortuna Gliwice - Orzeł Miedary 1:3, Orzeł Nakło Śląskie - Ruch II Radzionków 0:3, Tęcza Wielowieś - Walka Zabrze 7:3 Tempo Paniówki - Carbo Gliwice 2:2

1. Gazobudowa 16 34 30-15

2. Walka Zabrze 16 33 37-17

3. Urania Ruda Śl. 16 33 35-22

4. Carbo Gliwice 16 32 40-22

5. Ruch II Radzionk. 16 31 34-15

6. Szombierki Bytom 16 28 31-19

7. Silesia Miechowice 16 24 23-26

8. Orzeł Miedary 16 23 33-29