Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tężnia solankowa w Rudzie Śląskiej Bykowinie już niebawem będzie otwarta

Magdalena Grabowska
Magdalena Grabowska
W Bykowinie już niebawem mieszkańcy Rudy Śląskiej będą mogli korzystać z tężni solankowej. Instalacja ma zostać napełniona solanką już z końcem kwietnia.

Mieszkańcy Bykowiny czekają też na uruchomienie tężni solankowej w strefie aktywności przy ul. Górnośląskiej. Przypomnijmy, że została ona wybrana do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Trudna sytuacja na rynku zamówień publicznych sprawiła jednak, że obiekt został wybudowany dopiero jesienią ubiegłego roku, a z jego uruchomieniem trzeba było zaczekać na odpowiednie warunki pogodowe. Instalacja ma zostać napełniona solanką z końcem kwietnia.

Remont alei w rejonie ul. Sztolniowej między ulicami Kopalnianą i Korfantego

Czeka nas także remont alei w rejonie ul. Sztolniowej między ulicami Kopalnianą i Korfantego gotowy jest projekt budowlano – wykonawczy, powołano też już komisję przetargową.

- Ta wiadomość to z pewnością miód na serce dla wielu osób – powiedział wiceprezydent Krzysztof Mejer, nawiązując do faktu, że temat ten poruszany był często podczas wcześniejszych spotkań. Koszt prac szacowany jest na 2,5 mln zł.

Przygotowania do realizacji bykowińskich projektów z tegorocznego budżetu obywatelskiego, czyli rewitalizacji skweru w rejonie ul. Katowickiej i Siekiela oraz modernizacji ciągu pieszego pomiędzy ul. Górnośląską, Grzegorzka i Zgrzebnioka, idą dotąd zgodnie z planem. - W obu przypadkach mamy już opracowane projekty i pracujemy nad ogłoszeniem postępowań w celu wyłonienia wykonawców - poinformował wiceprezydent Michał Pierończyk.

Ostrzał dzików w Rudzie Śląskiej

Wielu mieszkańców, podczas ostatniego spotkania z władzami miasta skarżyło się także na dziki, które stwarzają zagrożenie, szczególnie podczas wychodzenia z psem na spacer.

- Uruchomiliśmy odstrzał dzików, proszę o zgłoszenia do Centrum Zarządzania Kryzysowego, będziemy kierować myśliwego za wskazaniami mieszkańców – powiedział wiceprezydent Mejer. Padło też pytanie, czy miasto kontroluje, ilu właścicieli psów uiszcza opłatę za ich posiadanie. - Każda nasza interwencja związana z psami kończy się weryfikacją w Wydziale Podatków i Opłat Lokalnych, czy należności są regulowane – zapewnił Marek Partuś, komendant Straży Miejskiej.

Poruszona została również kwestia bezpieczeństwa na ul. Szpaków, gdzie na prośbę mieszkańców powstał próg zwalniający, ale nie wymalowano na nim pasów dla pieszych. - Trzeba pamiętać, że wyznaczenie przejścia wiązałoby się z wyłączeniem z parkowania miejsc na odcinku 10 metrów w obie strony – odpowiedziała Renata Krusz, zastępca naczelnika Wydziału Dróg i Mostów UM.

Zgłoszone zostało również zalewanie ul. Kopalnianej podczas opadów deszczu. W tym miejscu nie ma kanalizacji, a na jej budowę brakuje obecnie środków finansowych, dlatego miasto analizuje inne możliwości rozwiązania problemu.

Spotkania z mieszkańcami to już 20. edycja dzielnicowych zebrań. Kolejne, przeznaczone dla mieszkańców Bielszowic, odbędzie się we wtorek, 26 kwietnia o godz. 17:00 w Domu Kultury przy ul. Kokota 170.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto