Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Towarzystwo Miłośników Orzegowa zakończyło kadencję. Co w tym czasie zrobili?

Barbara Podgórska
Adam Podgórski
Upłynęła pierwsza kadencja władz Towarzystwa Miłośników Orzegowa. 52 członków w tym 15 mieszkających za granicą, robi naprawdę wiele dobrego dla własnej malej ojczyzny. Ze sprawozdania zarządu za lata 2007 - 2011 dowiadujemy się o zorganizowaniu wielu imprez i działań w dziedzinie kultury i animacji życia społecznego.

Do najważniejszych z nich, o charakterze cyklicznym należą: kwesta na rzecz ratowania starego cmentarza w Orzegowie (organizowana od 2008 r.), Orzegowski Turniej Piłkarski dla dzieci i młodzieży (organizowany od 2009 r.), „Orzegowskie spacery” (organizowane wraz z Filią nr 14, Miejskiej Biblioteki Publicznej od 2010 r.), plenerowe pokazy multimedialne pt. „Album Orzegowski” (organizowane od 2009 r.), mnogie festyny organizowane we współpracy z władzami samorządowymi Rudy Śląskiej, publikacja „Kalendarzy Orzegowskich” od 2007 roku, prace porządkowo-renowacyjne na starym cmentarzu parafialnym od 2007 roku i wydawanie "Wieści Orzegowskich" - informatora o działaniach TMO - od 2008 roku.

Ponadto spełniono wiele innych przedsięwzięć. Wydano reprinty orzegowskich widokówek, wyremontowano siedzibę TMO, stworzono stronę internetową, pozyskiwano sponsorów, organizowano uroczyste obchody rocznic założenia TMO.

Członkowie wraz zarządem wzięli też udział w warsztatach rewitalizacyjnych oraz wielu innych inicjatywach społecznych, mających na celu promocję Orzegowa, poprawę życia jego mieszkańców, przeciwdziałanie stereotypom na temat dzielnicy. Żywo współpracowali z proboszczami orzegowskiej parafii oraz z władzami samorządowymi poprzedniej i obecnej kadencji. TMO prowadzi działalność muzealną, eksponując swoje zbiory na dyżurach oraz gromadząc orzegowskie pamiątki.

Wart podkreślenia jest fakt, że Towarzystwo Miłośników Orzegowa w opiniach orzegowian i osób z innych dzielnic, uznawane jest za społeczną reprezentację mieszkańców.

Nic dziwnego, że wniosek Piotra Bochona, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej o przyjęcie sprawozdań i udzielenie absolutoriom ustępującym gremiom zarządzającym, spotkał się w trakcie glosowania z jednogłośna akceptacje. W trakcie wyborów wyłoniono przewodniczącego - jedynym kandydatem był niezrównany Marek Kobierski, zarząd (Grażyna Bytom, Anna Szulc, Jerzy Porada, Józef Schopa) i komisję rewizyjną (Piotr Bochon, Ernest Talaga, Paweł Kroliczek).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto