Udane debiuty

Grzegorz Lisiecki
Adam Janus zanotował w środę znakomity występ.  Fot: Ireneusz Dorożański
Adam Janus zanotował w środę znakomity występ. Fot: Ireneusz Dorożański
Zespół Pogoni odniósł w środę trzecie zwycięstwo na własnym parkiecie. Tym razem rudzianie - z dwoma debiutantami w składzie - po dogrywce pokonali zespół Vikingu Rumia. Kibice Pogoni zobaczyli dwóch nowych zawodników.

Kibice Pogoni zobaczyli dwóch nowych zawodników. Skrzydłowy Tomasz Milewski ma 25 lat i 202 cm wzrostu, a w poprzednim sezonie grał w Stalowej Woli. Z kolei 23-letni rozgrywający Łukasz Szczypka (185 cm wzrostu) reprezentował ostatnio barwy... Vikingu Rumia. W środę Milewski wyszedł na parkiet wśród "starterów" - przebywał na boisku 18 minut, ale w III kwarcie, po piątym przewinieniu, musiał zakończyć swój występ. Nowy skrzydłowy Pogoni zdobył 16 punktów i zanotował m.in. 6 zbiórek. Drugi debiutant, choć na parkiet wyszedł z ławki rezerwowych, grał dłużej, bo 21 minut. Mecz zakończył z dorobkiem 9 pkt.

- Oba debiuty były udane; Milewski ze Szczypką wyraźnie wzmocnili zespół. Szkoda tylko, że ten pierwszy tak szybko "spadł" z boiska, bo w końcówce zabrakło go w walce na tablicach - stwierdził Bogusław Mol, szkoleniowiec Pogoni.
Mecz lepiej zaczęli rudzianie, którzy po pierwszej połowie mieli ośmiopunktową przewagę. W III kwarcie wydawało się, że bez problemów wygrają, zwłaszcza że ich przewaga osiągnęła nawet 14 punktów.

Niestety, parkiet opuścić musiał Milewski, a goście zaczęli odrabiać starty. W IV kwarcie to Viking objął nawet dwupunktowe prowadzenie, ale nie trwało to długo. W samej końcówce, przy stanie 83: 81, dwa rzuty osobiste wykonywał Maciej Paszowski - trafił tylko jeden z nich. Przyjezdni mieli 5 sekund na odrobienie trzypunktowej straty i wykorzystali je dzięki celnemu rzutowi z własnej połowy...
Aby wyłonić zwycięzcę, potrzebna więc była dogrywka. Teraz już jednak zdecydowanie lepszy był zespół Pogoni. Rudzianie zagrali bardziej "wyrachowaną" koszykówkę, poprawili też grę w obronie i nic dziwnego, że mieli przewagę. Ostatecznie wygrali różnicą siedmiu punktów.

Zaznaczyć trzeba, że znakomity mecz w barwach Pogoni rozegrał Adam Janus, który zdobył aż 31 punktów.
Już jutro Pogoń rozegra kolejny mecz - w Częstochowie z tamtejszą Iskrą.

POGOŃ RUDA ŚLĄSKA - VIKING RUMIA 100: 93

(22: 15, 21: 20, 21: 23, 20: 26, 16: 9) po dogrywce

POGOŃ: Pustelnik 9 (1x3), Paszowski 14 (1x3), Morawiec 17 (1x3), Janus 31, Milewski 16 oraz Szczypka 9 (1x3), Feliński 4, Kuczera 0, Stolarek 0.