MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Galerii Katowickiej trwa akcja: Zbieraj surowce, zyskaj sadzonkę! Piękne kwiaty czekają przed budynkiem

Urszula Kosiór
Urszula Kosiór
Przed budynkiem Galerii Katowickiej trwa ekologiczna akcja „Sadzonka za surowce wtórne”. Ta wyjątkowa inicjatywa na rzecz planety jest adresowana do każdego!

Od godziny 09:00 przed budynkiem Galerii Katowickiej trwa akcja „Sadzonka za surowce wtórne”. Wystarczy, że do godziny 14:00 przyniesiesz wybrane surowce wtórne, a w zamian otrzymasz sadzonkę wiosennego kwiatu. Rośliny znikają w mgnieniu oka, dlatego warto się pospieszyć, aby wesprzeć tę ekologiczną inicjatywę.

Za dwa kilogramy makulatury lub 10 plastikowych butelek, uczestnicy otrzymają sadzonki kwiatków, które zostaną wręczone również za każdy mały elektroodpad. Ich liczba jest ograniczona do 600 sztuk, a każda osoba może otrzymać maksymalnie trzy kwiaty. Wszystkie sadzonki zostały przygotowane przez firmę Jawor z Jaworzna.

Odbiorem zebranych surowców zajmie się Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Katowice.

Udział w przedsięwzięciu nie tylko przyniesie korzyści w postaci pięknych roślin, ale także przyczyni się do ochrony środowiska poprzez recykling. Przetwarzanie odpadów ma ogromne znaczenie dla ochrony planety. Recykling pozwala na ponowne wykorzystanie surowców, co zmniejsza potrzebę eksploatacji nowych zasobów naturalnych. Ogranicza też emisję dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych, które przyczyniają się do zmian klimatycznych. Mniej odpadów w środowisku oznacza mniej zagrożeń dla dzikiej fauny i flory.

Głównym Partnerem akcji jest Dalkia Polska Energia S.A. Przedsiębiorstwo to zajmuje się rozprowadzaniem ciepła na terenie Katowic, Sosnowca, Mysłowic i Rudy Śląskiej. W 12 ciepłowniach i elektrociepłowniach wytwarza, przesyła i dystrybuuje energię cieplną na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Ciepło to zasila liczne instytucje, zakłady przemysłowe, obiekty oświatowe, usługowo-handlowe oraz tysiące mieszkań śląsko-dąbrowskich. Spółka prowadzi szereg działań związanych z dekarbonizacją i skutecznie redukuje emisję CO2. W swojej strategii do 2030 roku nadała sobie za cel zupełne odejście od węgla i zastąpienie go innym paliwem.

Przyłącz się do akcji „Sadzonka za surowce wtórne” by zadbać o naszą planetę dla przyszłych pokoleń!

Regulamin akcji tutaj.

Głównym Partnerem wydarzenia jest Dalkia Polska Energia S.A.
Głównym Partnerem wydarzenia jest Dalkia Polska Energia S.A. mat. pras.
od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Galerii Katowickiej trwa akcja: Zbieraj surowce, zyskaj sadzonkę! Piękne kwiaty czekają przed budynkiem - Katowice Nasze Miasto

Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto