W Rudzie Śląskiej można zgłosić się do Komitetu Rewitalizacji. Będzie to druga kadencja tego gremium w mieście

OPRAC.:
Szymon Bijak
Szymon Bijak
Weź udział w pracach Komitetu Rewitalizacji - zachęcają władze Rudy Śląskiej.
Weź udział w pracach Komitetu Rewitalizacji - zachęcają władze Rudy Śląskiej. Łukasz Olszewski
Do poniedziałku, 7 grudnia, trwa przyjmowanie zgłoszeń do Komitetu Rewitalizacji Miasta Ruda Śląska. Będzie to już druga kadencja tego gremium. - Zależy nam na tym, by do Komitetu należeli przedstawiciele różnych grup społecznych. W ten sposób zyskamy szerszą perspektywę spojrzenia na działania realizowane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji – nie ma wątpliwości prezydent Grażyna Dziedzic.

Ruda Śląska: trwa przyjmowanie zgłoszeń do Komitetu Rewitalizacji

Od 23 listopada do 7 grudnia trwa przyjmowanie zgłoszeń do Komitetu Rewitalizacji Miasta Ruda Śląska.

– Rewitalizacja jest procesem długotrwałym, dlatego konieczne jest, by komitet dalej funkcjonował i gromadził w swoich szeregach zaangażowane osoby. Ich opinie są dla nas niezwykle istotne. Wartością dodaną pracy Komitetu jest stała wymiana doświadczeń oraz rodzące się porozumienia między przedstawicielami organizacji działających w naszym mieście – nie ma wątpliwości Grażyna Dziedzic, prezydent miasta.

Warto przypomnieć, że będzie to już druga kadencja tego gremium. - W pracach Komitetu w ciągu dwuletniej kadencji brało udział 20 osób. Spotkania odbywały się zarówno w urzędzie, jak i w terenie. Niestety, część planów z powodu epidemii musiała została zmodyfikowana – dodaje wiceprezydent Michał Pierończyk.

Komitet - w ramach swojej działalności - między innymi opiniował dokumenty, w tym coroczne sprawozdanie z realizacji zadań Gminnego Programu Rewitalizacji.

Jak zapowiada rudzki magistrat, komitet ma liczyć nie mniej niż 7 i nie więcej niż 15 członków (muszą to być osoby pełnoletnie) i być reprezentowany przez trzy sektory: społeczny (przedstawiciele mieszkańców, organizacji pozarządowych czy wspólnot mieszkaniowych), gospodarczy (przedsiębiorcy działający na obszarze rewitalizacji, właściciele terenów inwestycyjnych) i publiczny (przedstawiciele organów władzy publicznej).

Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej dotyczącej rewitalizacji (w TYM miejscu).

Wypełniony dokument należy w terminie trwania naboru:

  • wrzucić do urny znajdującej się przy głównym wejściu do budynku Urzędu Miasta (przy placu Jana Pawła II 6) - od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu, tj. poniedziałek-środa w godzinach od 8 do 16, czwartek w godzinach od 10 do 18, piątek w godzinach od 8 do 14;
  • przesłać pocztą na adres: Wydział Rozwoju Miasta, Urząd Miasta Ruda Śląska, plac Jana Pawła II 6, 41-709 Ruda Śląska.

Obecna kadencja Komitetu Rewitalizacji będzie trwała 3 lata. "Członkostwo w zespole ma charakter społeczny, za udział w posiedzeniach i pracach Komitetu członkom nie przysługuje wynagrodzenie, dieta ani zwrot kosztów" - przypomina UM w Rudzie Śląskiej.

Gminny Program Rewitalizacji obowiązuje w Rudzie Śląskiej od 2018 do 2030 roku. Obejmuje ponad 100 przedsięwzięć. Część z nich została już zakończona, np. rewitalizacja budynku dworca PKP w Chebziu, inne trwają (budowa Traktu Rudzkiego).

Podatek od psa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie