Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Rudzie Śląskiej powstała kolejna zielona pracownia. Znajduje się ona w SP nr 16

Szymon Bijak
Szymon Bijak
Kolejna zielona pracownia czeka na uczniów w Rudzie Śląskiej. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>
Kolejna zielona pracownia czeka na uczniów w Rudzie Śląskiej. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>UM Ruda Śląska
Nowa zielona pracownia dydaktyczna powstała w Szkole Podstawowej nr 16 im. Janusza Korczaka w Rudzie Śląskiej. Dzięki niej, uczniowie będą mogli uczyć się przedmiotów przyrodniczych przy pomocy m.in. nowoczesnego sprzętu multimedialnego. Wyposażenie pracowni w rudzkiej placówce zostało sfinansowane w ramach dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Kolejna zielona pracownia powstała w Rudzie Śląskiej

„Ekosystem człowieka” - to nowa pracownia dydaktyczna, która powstała w Szkole Podstawowej nr 16 im. Janusza Korczaka w Rudzie Śląskiej. Jej powstanie było możliwe, dzięki - przede wszystkim - dotacji z WFOŚ. Dofinansowanie na zakup nowoczesnego sprzętu wyniosło w sumie ponad 37 tys. zł.

Dzięki pracowni, uczniowie będą mogli odkrywać swoje zainteresowania oraz zdolności naukowo-techniczne poprzez pracę indywidualną, grupową, prowadzenie eksperymentów czy doświadczenia przyrodnicze.

- Pracownia będzie wykorzystywana do prowadzenia lekcji i zajęć ekologicznych, biologicznych i przyrodniczych w klasach IV- VIII. Służy również do prowadzenia zajęć dodatkowych rozwijających pasje i zainteresowania uczniów, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zajęć dydaktyczno-wyrównawczych. Funkcjonalny i innowacyjny sposób zaprojektowania pracowni pozwala na zróżnicowaną i atrakcyjną pracę w grupach, a co ważne zindywidualizowanie procesu kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – wyjaśnia Anna Sekta, dyrektor szkoły.

Pracownia w rudzkiej placówce została podzielona na trzy obszary tematyczne:

  • ciało człowieka pod mikroskopem,
  • anatomia i fizjologia człowieka oraz
  • pierwsza pomoc – uratuj życie.

Wyposażenie pracownik składa się m.in. z czterech stanowisk z mikroskopami, modeli narządów, szkieletu, tułowia ludzkiego czy fantomów niezbędnych do nauki resuscytacji.

Łączny koszt projektu wyniósł nieco ponad 44 tys. zł. Wspomniana wcześniej dotacja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach została pozyskana przez miasto w ramach konkursów „Zielona Pracownia_Projekt’2020” oraz „Zielona Pracownia’2020".

Warto dodać, że w tegorocznej - już szóstej - edycji konkursu „Zielona Pracownia’2020”, WFOŚiGW pozytywnie ocenił 58 wniosków, spośród 104, które wpłynęły. - Pomysł, wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetyka, kreatywność, innowacyjność rozwiązań, różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu – to główne elementy, które ocenialiśmy przy wyborze Zielonych Pracowni – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto