Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zapaśnicy z ZKS Slavia z Rudy Sląskiej wygrali podczas Pucharu Polski Juniorów

Urząd Miasta Ruda Śląska
ZKS Slavia Ruda Śląska zwyciężył w klasyfikacji klubowej w Pucharze Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym

W zawodach rozegranych w Przysusze w dniach 23 – 24 listopada uczestniczyło 98 zawodników z całego kraju. Ekipa ZKS Slavia Ruda Śląska liczyła jedenastu zawodników. Rudzianie wywalczyli cztery medale i zwyciężyli w klasyfikacji klubowej.

- Na Slavię nie ma mocnych! - takimi słowami skomentował występ rudzkich zapaśników Dariusz Grzywiński, trener kadry narodowej juniorów.

Trenerów Slavii najbardziej cieszą złote medale wywalczone przez Grzegorza Łabusa (55 kg) i Roberta Strzałkę (74 kg), które pozwalają sądzić, że zawodnicy ci mają bardzo realne szanse aby reprezentować nasz kraj w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy i Świata. Pozostałe dwa medale zdobyli: Bartosz Szałowski - srebrny (50 kg) i Aleksander Wojtachnio - brązowy (84 kg).

Zapaśnicze zmagania toczyły się również w Rudzie Śląskiej. 24 listopada w hali MOSiR w dzielnicy Orzegów rozegrano Puchar Śląska w mini-zapasach dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział najmłodsi adepci zapasów z Tychów, Bierunia i Dąbrowy Górniczej, jednak zdecydowaną większość startujących stanowili zawodnicy ZKS Slavia Ruda Śląska.

W sumie w zawodach uczestniczyło 68 zawodniczek i zawodników. Formuła mini-zapasów charakteryzuje się dużą dbałością o bezpieczeństwo walczących i uproszczeniem przepisów, zgodnie z nią rozgrywane są zawody dla dzieci w wieku 10-12 lat.

W rywalizacji dzieci wyniki nie są najważniejsze. Celem takich imprez jest zapoznanie najmłodszych i ich rodziców z tajnikami zapasów i zachęcenie jak największej ilości dzieci do uprawiania tej dyscypliny sportu.