Zwycięska Pogoń

Andrzej Azyan
W meczu z Wisła Kraków, Jarosław Kolenda (z lewej) zdobył 13 punktów dla Pogoni. Fot. Zygmunt Wieczorek
Przed meczem z Wisłą Kraków w obozie koszykarzy Pogoni Ruda Śląska panował umiarkowany optymizm. Wprawdzie zespół spod Wawelu ma bogatą historię. Jego męski zespół sześciokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski.

Przed meczem z Wisłą Kraków w obozie koszykarzy Pogoni Ruda Śląska panował umiarkowany optymizm. Wprawdzie zespół spod Wawelu ma bogatą historię. Jego męski zespół sześciokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski. Teraz jednak nie prezentuje już tak dobrej klasy. W drugiej lidze w grupie C zajmuje niższe miejsce niż Pogoń.

Nasze drużyny są porównywalne do siebie. Zawodnicy maja podobne warunki fizyczne. Jest to podobnie jak nasz, młody zespół - powiedział trener Pogoni Ryszard Poznański.

W hali w Nowym Bytomiu Pogoń pokonała Wisłę 79:66 (11:21, 22:15, 20:10, 26:20). W pierwszej kwarcie gospodarze dobrze spisywali się na tablicach, ale zawodzili w rzutach. Mieli cztery celne rzuty na 11 z gry, ani razu nie trafili za trzy. W drugiej, w składzie gospodarzy pojawili się Dawid Kuczera i Marcin Strużyna, a więc zawodnicy z pierwszej piątki. Bardzo dobrą zmianę dał Karol Leszczyński, który miał między innymi trzy przechwyty. W końcówce tej kwarty dobrze zaczęli grać Łukasz Celiński, Jarosław Kolenda. Mimo to gospodarze przegrywali do przerwy 33:36.

W trzeciej kwarcie Pogoń spisywała się wreszcie tak, jak zawsze chcieliby jej kibice. Uaktywnił się Przemysław Tomecki. Jeszcze lepiej zaczął się spisywać Celiński. Było to bardzo ważne, bo na ławce usiadł Kamil Nowak, który miał cztery przewinienia. On w ostatniej kwarcie znacznie się przyczynił do zwycięstwa Pogoni. Cztery razy celnie trafił za dwa. Na pięć wykonywanych rzutów osobistych, cztery trafiły do kosza.

Pogoń wystąpiła w składzie: Karol Leszczyński 4, Jarosław Kolenda 13, Dawid Kuczera 0, Marcin Strużyna 3, Łukasz Celiński 19, Daniel Kubista 5, Szymon Żymła 6, Mateusz Skóra 0, Dominik Goczok 0, Tomasz Patyna 0, Przemysław Tomecki 11, Kamil Nowak 18.

Pogoń zajmuje 6 miejsce w tabeli z 13 punktami. Prowadzi MMKS Dąbrowa Górnicza przed MOSiR Krosno po 16 pkt. Jutro (24.XI) w Chorzowie Pogoń zmierzy się z miejscowa Albą, która jest na piątym miejscu i ma 13 punktów. Po pokonaniu Wisły koszykarze Pogoni pojadą do Chorzowa w dobrych nastrojach. Derbowy mecz rozegrany zostanie jutro (24.XI) o godz. 18.00 w kompleksie sportowym Hajduki przy ulicy Granicznej.