Norbert Zodrow drugi podczas Biegu Grzymalitów w Chodzieży

Piotr Ślęzak
Norbert Zodrow zajął drugie miejsce podczas 40 Biegu Grzymalitów w Chodzieży, w biegu startowało 400 zawodników z całej Polski.

W sobotę 18 maja w Chodzieży odbył się 40 jubileuszowy Bieg Grzymalitów na starcie którego stanęło 400 zawodników. Bieg odbywał się wokół Jeziora Miejskiego w Chodzieży na dystansie 5.1 km. Jest to najstarszy bieg w powiecie chodzieski i jeden z najstarszych w Polsce cieszący się dużym zainteresowaniem biegaczy. Jak się okazało drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął 22 letni biegacz z powiatu chodzieskiego Norbert Zodrów, który od pewnego czasu zajmuje czołowe miejsca podczas zawodów biegowych.

Zwycięzcą Biegu Grzymalitów został Rafał Stachowski z Piły z czasem 6.21, drugi był Norbert Zodrow z Rataj z czasem 16.39, a trzeci to Marcin Fehlau z Chomięcic z czasem 17.05.

Wśród pań zwyciężyła Monika Stachowska z Piły z czasem 17.54, druga była Karolina Bielecka z Michałowa z czasem 18.31, trzecia była Ewelina Salwa z Piły z czasem 18.51.

Najszybszym biegaczem z powiatu chodzieskiego był oczywiście Norbert Zodrów, drugi był Damian Tupaj z Zacharzyna z czasem 17.28, a trzeci Patryk Szulc z Chodzieży z czasem 17.59.

Wśród mieszkanek powiatu chodzieskiego zwyciężyła Jusia Skibińska ze Studzieńca z czasem 23,33, druga była Katarzyna Grabowska z Chodzieży z czasem 23.41, a trzecia Marta Nowak z Chodzieży z czasem 23,56.

Wcześniej odbyły się biegi dla dzieci podczas 38 Małego Biegu Grzymalitów.

Na dystansie 600 m. zwyciężył Marcel Czekała SP Budzyń i Kornelia Krzykawska z SP Budzyń.
Bieg na dystansie 1100 m. zwyciężyli: Mateusz Michałek SP 3 Chodzież i Natalia Tomkowiak SP Margonin.
Na dystansie 1100 klasy starsze zwyciężyli: Aleksander Gałkowski SP 3 Chodzież i Zuzanna Walerowska z SP 1 Chodzież.