Twarda walka piłkarzy ręcznych Grunwaldu

Andrzej Azyan
Drużyna SPR Grunwald Ruda Śląska zremisowała w Opolu z wiceliderem grupy B I ligi. Zdobyła bardzo cenny punkt

Wielką niespodziankę sprawili zawodnicy SPR Grunwald Ruda Śląska. W meczu o mistrzostwo I ligi w grupie B zremisowali w Opolu z tamtejszą Gwardią 30:30 (16:14). Gospodarze są wiceliderami w tabeli. Ponieśli tylko jedną porażkę. U siebie przegrali w pierwszej kolejce z absolutnym liderem, NMC POWEN Zabrze 11:27 (5:11). Remis Grunwaldu jest zatem wielki osiągnięciem tego zespołu.

W pierwszej połowie Grunwald prowadził 13:10. Gospodarze zdołali jednak odrobić straty i na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą.
Po zmianie stron opolanie zaczęli grać skutecznie. W 45. minucie prowadzili 24:17. Wydawało się, że zdołają zwyciężyć. Jednak ich zawodnicy zaczęli otrzymywać często dwuminutowe kary. Zawodnicy Grunwaldu grając w przewadze, zaczęli skrzętnie to wykorzystywać. Na 1.15 min. do końca Gwardia prowadziła 30:28. Wtedy trener opolskiej drużyny Marek Jagielski wziął czas. Nie zdołał jednak ustawić tak swoich zawodników, żeby potrafili oni zdobyć bramkę. Nad 45 sekund przed ostatnią syreną czas wziął trener Grunwaldu, Marcin Księżyk. Kontaktową bramkę zdobył Mariusz Kalisz. Wyrównał Wojciech Klementowicz. Na 15 sekund przed końcem gospodarze przeprowadzali szybka akcję. Wtedy faul taktyczny popełnił Kalisz, za co dostał czerwoną kartkę. Zatrzymał jednak zawodnika Gwardii i być może uratował Grunwaldowi punkt.

Skład SPR: Łukasz Borecki, Adam Grzesiczek - Karol Borowiec 0, Robert Browiec 1, Łukasz Gansiniec 0, Radosław Jankowski 10, Mariusz Kalisz 6, Wojciech Klementowicz 2, Grzegorz Lisowski 3, Paweł Lisowski 2, Tomasz Przybyła 0, Łukasz Wodarski 1.
- Zdobyliśmy bardzo cenny punkt. W pierwszej połowie w pewnych nieco słabiej zagraliśmy w ataku. Ważne, że w końcówce potrafiliśmy się zmobilizować - powiedział trener Grunwaldu, Księżyk.

Grunwald po dziesięciu kolejkach zajmuje 9. miejsce w tabeli. Ma na koncie trzy zwycięstwa, jeden remis, sześć porażek. Zgromadził siedem punktów, bramki 289-327.

Jutro w ostatnim meczu I rundy Grunwald w Łodzi zagra z ChKS. Łodzianie są na 10 pozycji z 6 pkt. Do tej pory odnieśli 3 zwycięstwa, doznali 7 porażek.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?