Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ferie w Rudzie Śląskiej - na uczniów czekają m.in. wycieczki, seanse filmowe i warsztaty teatralne

OPRAC.:
Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
Ferie w Rudzie Śląskiej.
Ferie w Rudzie Śląskiej. Paweł Kurczonek / Polska Press
Ferie zimowe lada chwila. Uczniowie w województwie śląskim mają wolne w terminie 29 stycznia – 11 lutego. Wielu uczniów zapewne wyjedzie na kolonie. Na tych, którzy zostaną w Rudzie Śląskiej, czeka wiele atrakcji. - Jestem przekonana, że w ofercie proponowanej przez rudzkie placówki kulturalne i organizacje pozarządowe każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci i młodzież będą miały możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań – mówi Anna Krzysteczko, wiceprezydent miasta.

Spis treści

Ferie zimowe – warsztaty teatralne w Rudzie Śląskiej

Na uczniów, którzy podczas tegorocznych ferii zimowych zostaną w Rudzie Śląskiej, przygotowanych zostało wiele atrakcji.

- W Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. H. Bisty zorganizowana zostanie „Zimowa Scena Młodych”, czyli warsztaty teatralne dla dzieci w wieku szkolnym, które odbędą się od 29 stycznia do 2 lutego. Poprowadzi je aktorka i reżyserka Anna Bączek–Lieber – przekazuje rudzki Urząd Miasta.

W trakcie tygodniowych warsztatów dzieci będą tworzyć własne postaci oraz tańczyć i ćwiczyć, a przede wszystkim – dobrze bawić.

- Program warsztatów obejmuje zajęcia z podstaw gry aktorskiej, emisji głosu, dykcji, ekspresji scenicznej, technik gry aktorskiej, treningu kreatywności oraz tworzenia własnej postaci scenicznej. Ćwiczenia teatralne będą przeprowadzane w oparciu o techniki pracy Jana Dormana, gdzie dziecko stoi w centrum zainteresowania i staje się kreatorem teatralnej rzeczywistości – wyjaśnia Patrycja Ryguła-Mańka z Śląskiego Teatru Impresaryjnego.

Dzieci i młodzież będą mogły podszkolić swoje zdolności teatralne również w Domu Kultury Bielszowice. W środę, 31 stycznia odbędą się warsztaty improwizacji teatralnej „Młodociany improwizator”. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10.00, a skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 26 lat.

Pan Kleks i animacje w bibliotece w Rudzie Śląskiej

Atrakcje na ferie zimowe dla dzieci przygotował także Młodzieżowy Dom Kultury w Rudzie Śląskiej w ramach „Akcji Zima”.

- „Akcja Zima” to zorganizowana forma wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Rudy Śląskiej podczas ferii zimowych. Corocznie odbywają się w MDK dwa turnusy tej formy wypoczynku w formie półkolonii. Dzieci i młodzież mają zagwarantowaną opiekę oraz program od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. W ramach zajęć odbywają się wycieczki i wyjścia, wyjazdy do kina czy teatru, wyjścia na basen oraz spotkania z ciekawymi ludźmi – przekazuje rudzki MDK.

W programie znalazły się zajęcia sportowe, artystyczne i kreatywne, a także wyjazdy do opery i Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Ponadto dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w karnawale rycerskim na zamku w Starych Tarnowicach i zwiedzić wystawę klocków Lego.

- Na tym jednak nie koniec atrakcji. Na miłośników teatru i aktorstwa czeka trzydniowe zimowisko w Krakowie, w tym udział w warsztatach aktorskich i spektaklach teatralnych. Nie zabraknie też zajęć kulturystyki i tenisa stołowego dla młodzieży oraz zajęć kreatywnych w świetlicy dla młodszych dzieci – przekazuje Urząd Miasta Ruda Śląska.

In-ny Dom Kultury organizuje półkolonie dla najmłodszych zatytułowane „Zimowa Kleksolandia”. Dwa turnusy przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. W programie półkolonii znalazła się między innymi wycieczka do „Bajki Pana Kleksa" i wyjście do kina „Patria", a także spotkania z ciekawymi ludźmi i warsztaty, podczas których uczestnicy będą zdobywać nowe umiejętności.

- Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej zaprasza w czasie ferii do spędzania czasu w bibliotece, gdzie można nie tylko wypożyczyć książki, ale także czasopisma, audiobooki, filmy, płyty muzyczne, a nawet gry planszowe i komputerowe. Nie zabraknie też różnych atrakcji organizowanych w poszczególnych filiach biblioteki. Zaplanowano animacje, warsztaty, koncerty i wystawy. Podczas tegorocznych ferii pracownicy biblioteki zaplanowali również zajęcia plastyczne i literackie, zabawy ruchowe, spotkania czytelnicze, projekcje filmów, grę w planszówki – zachęcają władze miasta.

Ferie w mieście – zajęcia sportowe

W Rudzie Śląskiej w trakcie ferii nie zabraknie również okazji do aktywnego wypoczynku. Aquadrom przygotował „Figle-migle”, czyli półkolonie dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.

- W programie m.in. animacje w hali basenowej, warsztaty chemiczne, kulinarne, ruchowe, teatralne i kreatywne. Półkolonie zostały podzielone na dwa turnusy od 29 stycznia do 2 lutego i od 5 do 9 lutego, w godz. od 7.30 do 16.00 – informuje Urząd Miasta Ruda Śląska.

Podczas ferii można będzie również wybrać się na lodowisko oraz baseny Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Bilet na baseny kryte Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dla grup zorganizowanych w okresie ferii (od 15 osób) można nabyć w cenie 8 zł za godzinę. Z kolei na lodowisko przy ul. Bytomskiej bilet od osoby dla grup zorganizowanych (od 10 osób) kosztuje 7 zł za godzinę – przekazuje UM Ruda Śląska.

Zobacz także

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ferie w Rudzie Śląskiej - na uczniów czekają m.in. wycieczki, seanse filmowe i warsztaty teatralne - Ruda Śląska Nasze Miasto

Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto